Odradzam. Płyty na pewno nie wymienisz , nie w HP - hp nie kupuje kadłubów, ani od asusteka, ani compala ani quanty co by można od dilera kupić normalnie więc cienko.
I tak, i nie. Laptopy HP produkowane są przez Compala, Quante, Wistrona - podobnie jak Toshiby, Delle, Sony, Apple, Lenovo, Asusy, itd. ...
Same Compal i Quanta to co najmniej połowa rynku światowego
HPki tworzą ci sami robotnicy na Tajwanie, którzy zajmują się np. Compalami i Acerami ... - projektami zajmują się na szczęście inżynierowie danych firm i stąd spora różnorodność wśród sprzedawanych komputerów.
Co do procka - zależy , niektóre mają integralnego z mobo inne faktycznie na sockecie zwykłym z tym , że uwaga , nie polecam. Wymienisz procka, baterie szlag trafi - większy pobór mocy, usmażysz dziewczynie udo, bo zapewne chłodzenie nie jest projektowane pod taki mocny proc-tu zależy czasami chłodzenia sa na wyrost czasami nie, nie macz podstaw by twierdzić, że będzie chodzić dobrze, dalej może prócz nogi spalić się procesor. Grzebanie na własną rękę w higienie zamkniętych formowych systemów to niedobre , co innego zabawa z kadłubkami. Co polecam ? Ano na pewno pomoże modernizacja ramu, oraz szybki dysk twardy, to jedyne co można zrobić.
Lukas_gab ma tu bardzo dużo racji.
Również polecam zmianę pamięci RAM - przyniesie duży wzrost wydajności. Pamiętaj, że w przypadku 4 GB RAM i więcej potrzebny Ci będzie prawdopodobnie system 64-bitowy. Zwróć też uwagę na to, że ewentualna zmiana dysku na 7200 to nie tylko większa prędkość, wydajność, ale też zdecydowanie większy niż w przypadku większości dysków 5400 hałas, krótszy czas pracy na baterii, mocniejsze grzanie się komputera.
Zmiana procesora na mocniejszy może być problematyczna, ale może też być bardzo prosta. Rozkręć komputer, sprawdź oznaczenia na elementach składowych (wiatraki, bateria, itp.). HP oznacza je często naklejkami z napisem "HP Spare Part ...". Następnie sprawdź w jakimś katalogu części (znajdziesz coś na google) czy dany wentylator nie został włożony 'na zapas' - czyli czy nie jest przypadkiem wykorzystywany w tym samym modelu, ale wydanym z mocniejszym procesorem. Jeśli okaże się, że wszystkie elementy w 'słabszym' i w 'mocniejszym' sprzęcie są ustandaryzowane i identyczne - a tylko procesory są inne - możesz śmiało zmienić procesor na mocniejszy. Pytanie tylko - czy to ma sens i czy zauważysz różnice .. ? Jakiego systemu używasz na tym sprzęcie?
EDYCJA:
Doczytałem resztę wątku, widzę że 4 GB RAM nie wchodzi w grę, a dysk został już zmieniony