Windows 7 – Serwis informacyjny https://windows7.pl Windows7.pl - Serwis informacyjny Tue, 06 Feb 2024 15:47:27 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.5.2 Windows 11 – następca “dziesiątki” https://windows7.pl/pobierz-windows/windows-11-pobierz-iso.html https://windows7.pl/pobierz-windows/windows-11-pobierz-iso.html#respond Tue, 06 Feb 2024 15:26:40 +0000 https://windows7.pl/?p=20570 Windows 11 to system operacyjny firmy Microsoft, który oferuje spore zmiany w porównaniu do swojego poprzednika, czyli popularnego Windows 10. W nowym wydaniu

The post Windows 11 – następca “dziesiątki” first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
Windows 11 to system operacyjny firmy Microsoft, który oferuje spore zmiany w porównaniu do swojego poprzednika, czyli popularnego Windows 10. W nowym wydaniu przebudowano i ulepszono interfejs użytkownika – w tym między innymi odnowiono menu Start oraz usprawniono panel sterowania.
Oprócz powyższego, odświeżone środowisko oferuje dużo wygodniejszy kontakt z bliskimi osobami (na przykład za pomocą zintegrowanego z systemem oprogramowania Microsoft Teams). Widać że w “jedenastce” usprawniono dostęp do ulubionych treści. Dodatkowo darmowe Konto Microsoft daje wiele możliwości; od dostępu do tysięcy aplikacji czy schowka w chmurze, aż do usługi dysku internetowego OneDrive.

Z myślą o graczach

Kolejne “okienka” zostały również zaprojektowane z myślą o graczach. Usługę Xbox Game Pass zintegrowano z systemem, a dzięki zapisowi w chmurze, granie będzie można kontynuować na innych maszynach z Windows 11 na pokładzie. System stawia również na szybkość i wydajność w grach dzięki DirectStorage. Technologia znana z Xbox Series X/S wymagająca najnowszych dysków NVMe ma przyspieszyć ładowanie gier w “jedenastce”.

Pobieranie

Windows 11 można pobrać na różne sposoby, tj. wygenerować dostęp do pliku ISO ze strony producenta lub utworzyć nośnik instalacyjny (dysk flash USB, DVD) za pomocą (Media Creation Tool) – będzie to przydatne w sytuacji instalacji systemu na nowym komputerze lub po wymianie dysku twardego.

Wymagania systemowe Windows 11

 • Procesor: 1 GHz lub szybszy, co najmniej z 2 rdzeniami, zgodny procesor 64-bitowy lub procesor zgodny ze standardem System on a Chip (SoC)
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Wolne miejsce na dysku twardym: 64 GB
 • Karta graficzna: zgodna z biblioteką DirectX 12/WDDM 2.x
 • Wymagania systemu: oprogramowanie układowe UEFI z obsługą bezpiecznego rozruchu oraz Moduł TPM w wersji 2.0

Pobierz: Windows 11

The post Windows 11 – następca “dziesiątki” first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
https://windows7.pl/pobierz-windows/windows-11-pobierz-iso.html/feed 0
Microsoft Teams w pracy, domu i szkole https://windows7.pl/programy/microsoft-teams.html https://windows7.pl/programy/microsoft-teams.html#respond Fri, 28 Apr 2023 14:13:58 +0000 https://windows7.pl/?p=20519 Microsoft Teams to aplikacja, która umożliwia komunikowanie się i współpracę w zespołach z dowolnego miejsca. Dzięki niej użytkownicy mogą w prosty sposób prowadzić rozmowy

The post Microsoft Teams w pracy, domu i szkole first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
Microsoft Teams to aplikacja, która umożliwia komunikowanie się i współpracę w zespołach z dowolnego miejsca. Dzięki niej użytkownicy mogą w prosty sposób prowadzić rozmowy audio, wideo jak również tekstowe (czat) oraz udostępniać pliki i dokumenty. Dodatkowo program pozawala planować spotkania oraz zadania.

Aplikacja zapewnia zachowanie dobrej organizacji pracy, poprzez wygodną komunikację z innymi użytkownikami w biurze, szkole, czy nawet w życiu prywatnym. Microsoft Teams doskonale sprawdzi się również podczas zdalnej nauki lub po prostu wirtualnej dyskusji ze znajomymi. Za pomocą programu można wysyłać pliki, GIFy, nalepki i emoji, a płynne przechodzenie z czatu grupowego do wideokonferencji nie powinno stanowić większego problemu nawet dla początkujących użytkowników oprogramowania.

Czytaj również: Microsoft Teams wzbogaci się o szyfrowanie end-to-end

Dzięki możliwości nawiązywania połączenia w usłudze Microsoft Teams, usłudze telefonicznej lub pakietowi telefonicznemu, nic nie stoi na przeszkodzie aby odbierać połączenia od grup wewnętrznych i zewnętrznych. Microsoft Teams pozwoli na przechowywanie wspólnych notatek, dokumentów czy kalendarza, w którym można zapisywać ważne wydarzenia lub zadania do zrealizowania w późniejszym terminie.

Microsoft Teams w wersji bezpłatnej (specyfikacja / ograniczenia)

 • Nieograniczone spotkania grupowe o długości do 60 minut
 • Do 100 uczestników na spotkanie
 • 5 GB magazynu w chmurze dla każdego użytkownika
 • Nieograniczony czat ze współpracownikami i klientami
 • Udostępnianie plików, zadania i ankiety
 • Szyfrowanie danych dla spotkań, czatów, rozmów i plików

Pobierz darmową wersję: Microsoft Teams

Kup: Microsoft Teams Essentials

Uwaga:
Plany porównawcze poszczególnych wersji programu Microsoft Teams można znaleźć na oficjalnej stronie producenta.

The post Microsoft Teams w pracy, domu i szkole first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
https://windows7.pl/programy/microsoft-teams.html/feed 0
Ranking programów do zdalnego zarządzania https://windows7.pl/aktualnosci/ranking-programow-do-zdalnego-zarzadzania.html https://windows7.pl/aktualnosci/ranking-programow-do-zdalnego-zarzadzania.html#respond Mon, 20 Mar 2023 15:32:03 +0000 https://windows7.pl/?p=20378 Jaki jest najlepszy program do zdalnej obsługi komputera? Obecnie użytkownicy mają do dyspozycji całkiem sporo narzędzi i aplikacji, które pozwalają uzyskać dostęp do

The post Ranking programów do zdalnego zarządzania first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
Jaki jest najlepszy program do zdalnej obsługi komputera? Obecnie użytkownicy mają do dyspozycji całkiem sporo narzędzi i aplikacji, które pozwalają uzyskać dostęp do komputera spoza domu czy biura. W niniejszym zestawieniu przedstawiamy te z nich, które są najbardziej godne uwagi i z których można korzystać nawet za darmo.

Spis treści

10. Pulpit zdalny Windows

Podłączanie pulpitu zdalnego Windows
Pulpit zdalny Windows

Każdy użytkownik systemu Windows może skorzystać z darmowego narzędzia do zdalnej obsługi komputera wbudowanego w ten system. Narzędzie to nosi nazwę Pulpit zdalny Windows. Pozwala ono na uzyskanie zdalnego dostępu tylko do komputera z systemem Windows w wersji Pro, Enterprise lub Ultimate, a przed użyciem go trzeba go odpowiednio skonfigurować. Na szczęście Microsoft objaśnia, jak to zrobić, na swojej stronie internetowej Pomocy technicznej systemu Windows.

9. Pulpit zdalny Chrome

Pulpit zdalny Chrome
Pulpit zdalny Chrome

Tak, inny komputer można kontrolować zdalnie nawet za pośrednictwem przeglądarki Google Chrome, zainstalowanej na innym komputerze lub urządzeniu z Androidem. Aby funkcję aktywować, trzeba zainstalować na komputerze, który ma być kontrolowany, przeglądarkę Chrome, a w niej rozszerzenie Pulpit zdalny Chrome. W rozszerzeniu tym trzeba następnie stworzyć PIN przypisany urządzeniu, który należy wpisać na innym komputerze na stronie internetowej usługi lub w aplikacji mobilnej w celu uzyskania zdalnego dostępu. Czym jeszcze Pulpit zdalny Chrome się charakteryzuje? Najważniejsze jest to, że można w nim przenosić pliki, ale nie skontaktujemy się za jego pośrednictwem z innym użytkownikiem.

8. DWService

DWService intrfejs
DWService

DWService jest usługą wieloplatformową, która wymaga instalacji aplikacji DWAgent na urządzeniu, które ma być zdalnie kontrolowane. Dostęp do tego urządzenia można jednak uzyskać za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej DWService. DWService nie zawiera wbudowanego czatu, ale pozwala na przesyłanie i udostępnianie plików – także bez dzielenia się widokiem ekranu.

7. NoMachine

NoMachine interfejs
NoMachine

W darmowym wydaniu NoMachine możemy uzyskać połączenie tylko z jednym innym urządzeniem na raz. Jest to jednak usługa międzyplatformowa, którą możemy zainstalować zarówno na komputerach z Windows, macOS, Linux, jak i urządzeniach mobilnych z Androidem oraz iOS. NoMachine jest też programem bardzo prostym w obsłudze, ale pozwala on między innymi na przenoszenie plików czy obsługę wielu monitorów.

6. RustDesk

RustDesk
RustDesk

RustDesk to kolejny program, który działa na komputerach z macOS, Windows i Linux oraz na urządzeniach z Androidem i iOS. Jego ogromną zaletą jest to, że możemy utworzyć w nim własny serwer, jeżeli nie mamy ochoty korzystać z tego publicznego. Poza tym RustDesk oferuje szyfrowanie end-to-end, wbudowany czat i opcję przenoszenia plików, a ponadto zawiera przyjazny w obsłudze, nowoczesny interfejs.

5. AeroAdmin

AeroAdmin intrfejs
AeroAdmin

Jeśli szukasz programu do zdalnej kontroli, który będzie gotowy do użycia zaraz po pobraniu, to powinieneś zainteresować się narzędziem AeroAdmin. Nie wymaga ono instalacji ani konfiguracji. Wystarczy je pobrać na komputer z Windows, Linux lub macOS i uruchomić. AeroAdmin zapewnia stabilne połączenia tranzytowe NAT niezależnie od tego czy komputery znajdują się w jednej, czy w różnych sieciach LAN, a ponadto oferuje bardzo elastyczny system uwierzytelniania 3-składnikowego. Warto też wspomnieć, że może działać w dwóch trybach – jeden pozwala tylko na podgląd zawartości drugiego komputera, a drugi na bezpośrednią ingerencję w system i pliki.

4. AnyViewer

AnyViewer Windows
AnyViewer

Wbudowany czat, szyfrowanie ECC (ang. Elliptic Curve Cryptography) i prosty w obsłudze interfejs to tylko z niektórych zalet programu AnyViewer. AnyViewer pozwala kontrolować komputer z systemem Windows zarówno z innego komputera z systemem Windows, jak i urządzenia z Androidem lub iOS. W darmowej wersji programu możemy poza tym przypisać do swojego konta aż trzy urządzenia. Jednocześnie możemy obsługiwać zdalnie dwa z nich.

3. Distant Desktop

Distant Desktop
Distant Desktop

Distant Desktop jest programem do zdalnego pulpitu, który nie dość że również nie wymaga rejestracji, ani instalacji na dysku, to jest w pełni darmowy zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego. Posiada również wbudowany czat tekstowy i pozwala rzecz jasna na transferowanie plików. Można w nim też nawiązywać połączenia z wieloma komputerami jednocześnie. Distant Desktop został opracowany tylko z myślą o komputerach Windows, ale można kontrolować je też z aplikacji przeznaczonej na urządzenia z Androidem.

2. AnyDesk

AnyDesk
AnyDesk

Za pośrednictwem desktopowej lub mobilnej aplikacji AnyDesk uzyskamy dostęp do komputera nie tylko z systemem Windows, ale też Linux lub macOS. AnyDesk to również czytelny i przyjazny dla użytkownika interfejs i możliwość przenoszenia plików między urządzeniami, a nawet współdzielenia zawartości schowka. Usługa ta oferuje również 256-bitowe szyfrowanie transmisji oraz uwierzytelnianie dwuskładnikowe. W jej bezpłatnej wersji możemy połączyć się z maksymalnie trzema urządzeniami.

1. TeamViewer

TeamViewer
TeamViewer

Nie bez powodu TeamViewer jest jednym z najpopularniejszych programów do zdalnej obsługi komputera. Ten nie dość że działa na wielu platformach, to oferuje całe mnóstwo przydatnych funkcji. Za jego pośrednictwem utworzymy zdalny pulpit komputera z Windows, Linux lub macOS, a pulpit ten obsłużymy za pośrednictwem innego komputera lub urządzenia z Androidem czy iOS. Spośród funkcji programu TeamViewer warto wymienić możliwość zdalnego drukowania, prowadzenia rozmów na czacie, wyświetlania obrazu w rozdzielczości 4K, przesyłania plików, a także tworzenia kanałów VPN. TeamViewer jest darmowy wyłącznie do użytku niekomercyjnego i ma nawet mechanizm wykrywający komercyjne użycie programu, ograniczający długość sesji do 5 minut.

Zdalne zarządzanie – podsumowanie

Z którego programu do zdalnego zarządzania komputerem zamierzasz skorzystać? Każda wymienionych w tym zestawieniu aplikacji ma do zaoferowania użyteczne funkcje. Jednak zapewne dopiero po ich przetestowaniu przekonasz się, która usługa najbardziej Ci odpowiada. Co jak co, ale zdalne zarządzanie komputerem zdecydowanie przyczynia się do oszczędności czasu i trudno jest obecnie obejść się bez tego typu narzędzi.

Zobacz również: Microsoft Teams wzbogaci się o szyfrowanie end-to-end

Źródło: oprac. własne, fot. tyt. Canva

The post Ranking programów do zdalnego zarządzania first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/ranking-programow-do-zdalnego-zarzadzania.html/feed 0
Macrium Reflect – kompleksowe narzędzie do backup’u danych https://windows7.pl/programy/macrium-reflect.html https://windows7.pl/programy/macrium-reflect.html#respond Mon, 06 Mar 2023 13:02:45 +0000 https://windows7.pl/?p=20286 Macrium Reflect jest narzędziem umożliwiającym archiwizację danych. Pozwala na wykonanie backupu całego dysku lub tylko wybranych partycji. Cały proces ogranicza się do kilku

The post Macrium Reflect – kompleksowe narzędzie do backup’u danych first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
Macrium Reflect jest narzędziem umożliwiającym archiwizację danych. Pozwala na wykonanie backupu całego dysku lub tylko wybranych partycji. Cały proces ogranicza się do kilku prostych kroków.

Macrium Reflect potrafi stworzyć obraz kopii systemu lub wybranych plików w bardzo szybkim czasie. Wysoka prędkość klonowania jest możliwa dzięki zastosowaniu technologii Rapid Delta Cloning. Natomiast rozwiązanie Rapid Delta Restore umożliwia ekspresowe przywracanie wcześniej stworzonych kopii zapasowych. Dodatkowo istnieje możliwość przywrócenia kopii zapasowej na innym urządzeniu niż to, na którym została ona wykonana.

Użytkownik może ponadto skorzystać z jednego z kilku predefiniowanych schematów tworzenia kopii zapasowych lub stworzyć własny, dostosowany do unikalnych potrzeb. Przechowywane kopie zapasowe są chronione przed atakami ransomware dzięki modułowi Macrium Image Guardian.

Warto wspomnieć iż Macrium Reflect wspiera dyski i nośniki działające w formacie MBR i GPT, Dodatkowo w przypadku dysków SSD obsługiwana jest funkcja TRIM.

Macrium Reflect kompatybilny jest z systemami Windows XP 32/64-bit, Vista, 7, 8 10 oraz Windows 11. Oprogramowanie przeznaczone jest do użytku komercyjnego. Dostępne w polskie wersji językowej.

Pobierz: Macrium Reflect Home

Zobacz również: Windows 10 ostrzeże przed potencjalną awarią dysku SSD

The post Macrium Reflect – kompleksowe narzędzie do backup’u danych first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
https://windows7.pl/programy/macrium-reflect.html/feed 0
Microsoft 365 Business Premium https://windows7.pl/programy/microsoft-365-business-premium.html https://windows7.pl/programy/microsoft-365-business-premium.html#respond Fri, 03 Mar 2023 13:16:41 +0000 https://windows7.pl/?p=20266 Microsoft 365 Business Premium (dawniej Office 365 Business Premium) to zaawansowany i łatwy w użyciu pakiet oprogramowania zwiększający produktywność i służący do zarządzania kontaktami.

The post Microsoft 365 Business Premium first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
Microsoft 365 Business Premium (dawniej Office 365 Business Premium) to zaawansowany i łatwy w użyciu pakiet oprogramowania zwiększający produktywność i służący do zarządzania kontaktami. Dzięki nowym narzędziom pozwala na zaoszczędzenie czasu, zachowanie dobrej organizacji pracy i lepsze obsługiwanie klientów.

Microsoft 365 Business Premium oferuje klasyczne oraz webowe wersje aplikacji pakietu Microsoft Office: Outlook, Word, Excel, PowerPoint, SharePoint, Microsoft Defender, Intune, Poczta Exchange (50 GB), Skype, Access (tylko na komputery PC) i Publisher (tylko na komputery PC).

Pakiet umożliwia przechowywanie i udostępnianie plików w chmurze OneDrive (do 1 TB) oraz tworzenie środowiska dla pracy zespołowej dzięki aplikacji Microsoft Teams.

Warto wspomnieć o dodatkowych dostępnych usługach takich jak: Azure Information Protection, Azure AD – wersja Premium P1 czy chociażby Azure Virtual Desktop.

Pobierz: Microsoft 365 Business Standard

Zobacz również: Microsoft 365 – poznaliśmy ceny dostępnych wersji

The post Microsoft 365 Business Premium first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
https://windows7.pl/programy/microsoft-365-business-premium.html/feed 0
Adobe Illustrator CC https://windows7.pl/programy/adobe-illustrator-cc.html https://windows7.pl/programy/adobe-illustrator-cc.html#respond Thu, 02 Mar 2023 12:35:15 +0000 https://windows7.pl/?p=20261 Adobe Illustrator CC to popularne i bardzo cenione oprogramowanie służące do edycji grafiki wektorowej. Aplikacja zapewnia podobne funkcje i narzędzia pracy co CorelDraw,

The post Adobe Illustrator CC first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
Adobe Illustrator CC to popularne i bardzo cenione oprogramowanie służące do edycji grafiki wektorowej. Aplikacja zapewnia podobne funkcje i narzędzia pracy co CorelDraw, ale znajdziemy w nim również konkurencyjne rozwiązania usprawniające i przyśpieszające projektowanie grafiki wektorowej na komputerze.

Adobe Illustrator CC jest aplikacją przeznaczoną do tworzenia różnych ilustracji, grafiki cyfrowej, stron internetowych oraz materiałów obsługiwanych przez urządzenia mobilne. Program oparty na nowym systemie zapewniania wydajności Adobe Mercury. Gwarantuje on szybkość i stabilność pracy z dużymi i złożonymi plikami.

Dzięki natywnej obsłudze technologii 64-bitowej w systemach Mac OS i Windows oraz optymalizacji użycia pamięci RAM i ogólnej wydajności, oprogramowanie oferuje dokładność, szybkość i idealną stabilność nawet podczas przetwarzania dużych, złożonych plików. Program umożliwia pracę z plikami graficznymi praktycznie dowolnych typów. Są to między innymi: PDF, EPS, FXG, Photoshop (PSD), TIFF, GIF, JPG, JPEG, SWF, PNG, SVG PIX, DWG i DXF.

Grafikę przeznaczoną do publikacji w Internecie można z łatwością wyświetlać, optymalizować i zapisywać, korzystając z możliwości wyboru formatu, koloru, jakości i innych opcji. Narzędzie Pisanie dotykowe oferuje niespotykaną precyzję pisania, umożliwiając przesuwanie, skalowanie i obracanie poszczególnych znaków z zachowaniem opcji zmiany czcionki i tekstu. Do malowania może posłużyć np. zdjęcie przekształcone w pędzel. Pędzle kompozycji, wzorków i rozpraszania pozwalają na stosowanie obrazów rastrowych.

Uwaga:

Adobe Illustrator CC dostępny jest w wersji próbnej i można go testować przez okres 30 dni.

Pobieranie oprogramowania odbywa się za pośrednictwem strony internetowej lub przy użyciu usługi wspomagającej pobieranie i zarządzanie produktami firmy Adobe – Creative Cloud. Obydwie metody wymagają zalogowania się lub utworzenia konta użytkownika na serwerze Adobe.

Pobierz: Adobe Illustrator CC

Sprawdź również: Adobe Photoshop Elements

The post Adobe Illustrator CC first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
https://windows7.pl/programy/adobe-illustrator-cc.html/feed 0
AnyDesk 7 https://windows7.pl/programy/anydesk.html https://windows7.pl/programy/anydesk.html#respond Fri, 20 Jan 2023 14:11:34 +0000 https://windows7.pl/?p=19985 AnyDesk jest alternatywnym rozwiązaniem przeznaczonym do zdalnego zarządzania wieloma komputerami w tym samym czasie. Oprogramowanie posiada bardzo przyjazny interfejs użytkownika

The post AnyDesk 7 first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
AnyDesk jest alternatywnym rozwiązaniem przeznaczonym do zdalnego zarządzania wieloma komputerami w tym samym czasie. Oprogramowanie posiada bardzo przyjazny interfejs użytkownika, który powinien przypaść do gustu nawet tym, którzy z podobnymi narzędziami nie mieli wcześniej do czynienia. Okno główne programu pozwala na szybkie nawiązanie połączenia ze zdalnymi pulpitami.

Ze względu na to, że oprogramowanie pozwala na dostęp do komputera zdalnego, niewątpliwie musi zapewniać jak najwyższe bezpieczeństwo. AnyDesk korzysta z technologii TLS 1.2 stosowanej w bankowości oraz asymetrycznego szyfrowania RSA 2048 w celu weryfikacji każdego połączenia. Ponadto serwery AnyDesk wykorzystają technologię firmy Erlang zapewniającej niezawodność działania.

AnyDesk oferuje udostępnianie plików, a także pozwala na współdzielenie zawartości schowka powodując, że kopiowanie i wklejanie informacji staje się bardzo intuicyjne.

Warto wspomnieć o możliwości wykonywania zrzutów ekranu komputera, do którego jesteśmy podłączeni. Dodatkowo brak konieczności uzyskiwania autoryzacji zdalnej maszyny, w procesie nawiązywania połączenia, może okazać się sporym ułatwieniem.

Uwaga:

Bezpłatna wersja AnyDesk oferuje dostęp dla maks. 3 urządzeń zarządzanych (dostęp nienadzorowany). Do dyspozycji mamy 1 profil autoryzacji sesji.

Nazwa: AnyDesk
Wersja: 7.1.7

Pobierz: AnyDesk

Zobacz również: Microsoft 365 wzbogaci się o nową funkcję, zapewniającą lepszą ochronę poczty elektronicznej

The post AnyDesk 7 first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
https://windows7.pl/programy/anydesk.html/feed 0
Windows 11 – poznaliśmy oficjalną datę premiery https://windows7.pl/aktualnosci/oficjalna-data-premiery-windows-11.html https://windows7.pl/aktualnosci/oficjalna-data-premiery-windows-11.html#respond Fri, 03 Sep 2021 11:31:59 +0000 https://windows7.pl/?p=19924 Plan wprowadzenia systemu Windows 11 na rynek jeszcze w tym roku nabiera rozpędu. Testerzy “jedenastki” co rusz otrzymują nowe kompilacje z poprawkami i

The post Windows 11 – poznaliśmy oficjalną datę premiery first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
Plan wprowadzenia systemu Windows 11 na rynek jeszcze w tym roku nabiera rozpędu. Testerzy “jedenastki” co rusz otrzymują nowe kompilacje z poprawkami i usprawnionymi funkcjami, a teraz informatyczny gigant ogłosił datę premiery najnowszej wersji Windowsa.

“Microsoft ogłasza dostępność Windows 11 od 5 października 2021 r. Od tego dnia, nowy system operacyjny będzie osiągalny w ramach aktualizacji na kwalifikujących się komputerach osobistych z Windows 10. Będzie on również preinstalowany na nowych komputerach dostępnych w sprzedaży.” – czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym.

Jednocześnie Microsoft podziękował społeczności Windows Insider. Producent podkreśla, że od momentu udostępnienia w czerwcu pierwszej wersji Insider Preview Build, zaangażowanie i opinie insiderów były bezcenne.

Bezpłatna aktualizacja Windows 11

Bezpłatna aktualizacja do Windows 11 rozpocznie się 5 października i będzie prowadzona etapami. Producent twierdzi, że wyciągnął wnioski z wprowadzenia na rynek Windows 10, i tym razem chce mieć pewność, że zapewni użytkownikom najlepsze możliwe doświadczenia.

W pierwszej kolejności aktualizację otrzymają nowe, kwalifikujące się do tego urządzenia. Następnie, w oparciu o modele analityczne, które uwzględniają kwalifikowalność sprzętu, wskaźniki niezawodności, wiek urządzenia i inne czynniki wpływające na proces aktualizacji, będzie ona stopniowo wprowadzana na komputerach znajdujących się już na rynku.

Microsoft przewiduje, że wszystkie kwalifikujące się urządzenia otrzymają bezpłatną aktualizację do systemu Windows 11 do połowy 2022 roku.

Czy komputer spełnia minimalne wymagania Windows 11?

Jak sprawdzić, czy komputer kwalifikuje się do aktualizacji? Usługa Windows Update wyświetli odpowiedni komunikat. Możesz również sprawdzić, czy system Windows 11 jest gotowy dla danego urządzenia, wchodząc w Ustawienia -> Windows Update i wybierając opcję “Sprawdź aktualizacje”.

Microsoft wkrótce ponownie zaoferuje aplikację PC Health Check, dzięki której można sprawdzić, czy dany sprzęt kwalifikuje się do aktualizacji.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

The post Windows 11 – poznaliśmy oficjalną datę premiery first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/oficjalna-data-premiery-windows-11.html/feed 0
Windows 11 Build 22000.120 (KB5005188) został udostępniony https://windows7.pl/aktualnosci/windows-11-build-22000-120-kb5005188-udostepniony.html https://windows7.pl/aktualnosci/windows-11-build-22000-120-kb5005188-udostepniony.html#respond Fri, 06 Aug 2021 11:51:33 +0000 https://windows7.pl/?p=19915 Dziś na komputerach użytkowników systemu Windows 11, udostępnionego wcześniej członkom programu Windows Insider, korzystającym z kanałów Beta i Deweloperskiego, pojawiła się długo wyczekiwana aktualizacja

The post Windows 11 Build 22000.120 (KB5005188) został udostępniony first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
Dziś na komputerach użytkowników systemu Windows 11, udostępnionego wcześniej członkom programu Windows Insider, korzystającym z kanałów Beta i Deweloperskiego, pojawiła się długo wyczekiwana aktualizacja KB5005188. Windows 11 Build 22000.120 to piąta poprawka zbiorcza dla Windows 11 RTM Build 22000, zawierająca kilka istotnych poprawek jakościowych i dopieszczająca interfejs oprogramowania. Wielkich zmian nie ma, ale i tym małym warto poświęcić nieco uwagi.

Aby zainstalować aktualizację KB5005188 wystarczy odwiedzić Windows Update. Jeśli jeszcze nie korzystasz z Windows 11, a Twój komputer spełnia minimalne wymagania tego systemu, możesz sprawdzić jak go zainstalować np. w tym miejscu.

Co nowego znajdziemy w Windows 11 Build 22000.120?

Windows 11 KB5005188 to ulepszenia przede wszystkim dla użytkowników komputerów stacjonarnych. Firma Microsoft zaktualizowała akcję prawego przycisku myszy w Eksploratorze Plików (menu kontekstowe). Od teraz wywołuje ona ładny, kompaktowy interfejs listy, który do tej pory sprawiał wrażenie zbyt mocno rozwleczonego i niezbyt estetycznego.

Windows 11 Eksplorator
Eksplorator Plików – Windows 11 / Źródło: Instalki.pl

W menu Widżetów, znanym jako Wiadomości i zainteresowania w Windows 10, zagościł nowy widżet “rodzinny”. Powiązany jest ściśle z kontem Microsoft i dostępny we wszystkich językach i we wszystkich regionach. Po przypięciu go do tablicy z informacjami, można na nim prześledzić ostatnią aktywność wszystkich członków grupy rodzinnej w Windows 11.

Microsoft ulepszył też przycisk “Nowy” w Eksploratorze Plików, integrując z nim menu rozwijane, wywoływane lewym przyciskiem myszy. Przedstawiciele firmy z Redmond obiecują też, że niezależnie od czasu spędzonego w rozwijanych menu kontekstowych, działanie Eksploratora plików nie będzie z czasem traciło swej płynności. Uskarżała się na to część użytkowników.

Eksplorator Plików - Menu rozwijane
Menu rozwijane – Eksplorator Plików / Źródło: Instalki.pl

Oprócz tego wyeliminowano błędy związane z nieprawidłowym działaniem procesu explorer.exe, pasek poleceń Eksploratora Plików zużywa mniej zasobów i wyświetla prawidłowy pasek przewijania w trybie ciemnym. W dzienniku zmian widnieje też komunikat o usunięciu problemu z migotaniem menu kontekstowego.

Źródło: Instalki.pl

The post Windows 11 Build 22000.120 (KB5005188) został udostępniony first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/windows-11-build-22000-120-kb5005188-udostepniony.html/feed 0
Windows 11 jest wydajniejszy od Windows 10 https://windows7.pl/aktualnosci/windows-11-wydajniejszy-od-windows-10.html https://windows7.pl/aktualnosci/windows-11-wydajniejszy-od-windows-10.html#respond Mon, 21 Jun 2021 14:09:41 +0000 https://windows7.pl/?p=19907 Od kiedy Windows 11 Build 21996.1 wyciekł do sieci, w Internecie publikowana jest lawinowo rosnąca ilość informacji na temat “nowego” systemu Microsoftu. Wielka aktualizacja dla

The post Windows 11 jest wydajniejszy od Windows 10 first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
Od kiedy Windows 11 Build 21996.1 wyciekł do sieci, w Internecie publikowana jest lawinowo rosnąca ilość informacji na temat “nowego” systemu Microsoftu. Wielka aktualizacja dla Windows 10, planowana na październik 2021 roku, przynosi nie tylko daleko idące zmiany w interfejsie. Okazuje się, że Windows 11 to także o wiele lepsza wydajność, czego dowiedziono przeprowadzając wiele benchmarków.

Windows 11 vs Windows 10 – benchmark

Windows 11 deklasuje Windows 10 jeśli chodzi o wydajność. To tym bardziej zaskakujące informacje, że zestawiono ze sobą build testowy do buildu stabilnego. Ben Anonymous na swoim materiale wideo zestawił ze sobą działanie Windows 11 Pro Build 21996.1 i Windows 10 Pro Build 19043. Nowszy OS wczytał się na przykład aż o 18,75% szybciej od konkurenta – w ciągu zaledwie 13 sekund, w porównaniu do 16 sekund.

Benchmark Geekbench 5 wykazał wyższość Windows 11. Wyniki dla pojedynczego rdzenia wynosiły 1251 dla Windows 11 oraz 1138 dla Windows 10. W przypadku testu wielordzeniowego było to 7444 dla Windows 11 i 6284 dla Windows 10. Co ciekawe, w pierwszym wypadku procesor działał z taktowaniem 4,9 GHz i temperaturą 93 stopni Celsjusza, a w drugim – 4,8 GHz i… 97 stopni Celsjusza. Czyżby nowszy OS został naprawdę dobrze zoptymalizowany?

Co ciekawe, w przypadku 3Dmark06 w Windows 11 uzyskano 9,74% lepszy wynik przy 2,05% wyższym taktowaniu zegarka, ale odbyło się to kosztem wyższej aż o 7,08% temperatury pracy procesora.

Różnice były także w zakresie prędkości działania dysków SSD:

 • Windows 11: odczyt 3,448 MB/s, zapis 3,336 MB/s
 • Windows 10: odczyt 2,930 MB/s, zapis 3,189 MB/s

Więcej szczegółów znajduje się w poniższym materiale wideo.

Źródło: YouTube via Instalki

The post Windows 11 jest wydajniejszy od Windows 10 first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/windows-11-wydajniejszy-od-windows-10.html/feed 0
Windows 11 build 21996.1 wyciekł do sieci https://windows7.pl/aktualnosci/windows-11-build-21996-1-iso-wyciekl-do-sieci.html https://windows7.pl/aktualnosci/windows-11-build-21996-1-iso-wyciekl-do-sieci.html#respond Thu, 17 Jun 2021 13:58:34 +0000 https://windows7.pl/?p=19903 W sieci ukazuje się coraz więcej informacji na temat nowego systemu Windows 11, który Microsoft zaprezentuje jeszcze w tym roku. Oprócz zrzutów ekranu

The post Windows 11 build 21996.1 wyciekł do sieci first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
W sieci ukazuje się coraz więcej informacji na temat nowego systemu Windows 11, który Microsoft zaprezentuje jeszcze w tym roku. Oprócz zrzutów ekranu i GIF-ów prezentujących jego interfejs w Internecie zagościła rzecz kluczowa. Plik ISO Windows 11 Build 21996.1 pojawił się na co najmniej kilku hostingach plików.

Plik ISO Windows 11 Build 21996.1 w sieci

Aktualizacja Windows 21H2, znana pod nazwą Sun Valley, to najpewniej tak duża i znacząca aktualizacja systemu Windows 10, że Microsoft zdecydował się nazywać ją wewnętrznie “zupełnie nowym Windowsem”, czyli Windows 11. Wszystko to za sprawą zastosowania w niej wielu innowacji i elementów UI z porzuconego systemu Windows 10X. Teraz build 21996.1 tego OS-u trafił do sieci.

Windows 11 build 21996.1 wyciekł do sieci, umożliwiając zainteresowanym samodzielne przyjrzenie się nadchodzącemu systemowi operacyjnemu. Instalator potwierdza nazwę systemu Windows 11 i sugeruje, że Microsoft będzie trzymał się SKU Home i Pro. Wygląda na to, że kompilacja została ostatnio zaktualizowana 30 maja, więc możliwe jest, że od tego czasu w systemie operacyjnym wprowadzono więcej zmian.

Windows 11 Build 21996
Windows 11 Build 21996.1

Windows 11 zawiera także zupełnie nowe OOBE (ekran instalacyjny + ekrany z komunikatami po instalacji), które przypomina Windows 10X. Warto jednak zauważyć, że istnieją w nim elementy konfiguracji, pamiętające czasy Windows 8. Menu Start w Windows 11 jest teraz wyśrodkowane (jak w Windows 10X), a żywe kafelki dezaktywowane.

Zapowiedź Windows 11

24 czerwca Microsoft organizuje wirtualne wydarzenie, podczas którego najpewniej oficjalnie zapowie Windows 11. Członkowie programu Windows Insider będą pierwszymi, którzy przetestują “nowy” system operacyjny, zanim zostanie on upubliczniony powszechnie jesienią tego roku. Chociaż kompilacja oferuje wgląd w zmiany, wciąż istnieje wiele niewiadomych. Czy pojawi się wersja Windows 10 21H2, czy będzie to po prostu Windows 11?

Źródło: Instalki.pl

The post Windows 11 build 21996.1 wyciekł do sieci first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/windows-11-build-21996-1-iso-wyciekl-do-sieci.html/feed 0
Czy odświeżona aplikacja Ustawienia w Windows 10 zastąpi Panel sterowania? https://windows7.pl/aktualnosci/aplikacja-ustawienia-windows-10-sun-valley-panel-sterowania.html https://windows7.pl/aktualnosci/aplikacja-ustawienia-windows-10-sun-valley-panel-sterowania.html#respond Mon, 14 Jun 2021 13:56:48 +0000 https://windows7.pl/?p=19900 Ponad osiem lat – tyle czasu minęło odkąd Microsoft wprowadził do systemu Windows 8 aplikację Ustawienia. Ta od samego początku jest także częścią

The post Czy odświeżona aplikacja Ustawienia w Windows 10 zastąpi Panel sterowania? first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
Ponad osiem lat – tyle czasu minęło odkąd Microsoft wprowadził do systemu Windows 8 aplikację Ustawienia. Ta od samego początku jest także częścią systemu Windows 10 i mimo to do dzisiaj pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście, wygląda na to, że niebawem, bo w aktualizacji Sun Valley (21H2), Microsoft ją udoskonali.

Ustawienia przejmują funkcje Panelu sterowania

Aplikacja Ustawienia to rozwiązanie o tyle dziwne, że ta przejęła wiele funkcji Panelu sterowania, który w systemach Microsoft występuje od Windowsa w wersji 1.0. Słowo „wiele” jest kluczowe, bowiem Panel sterowania wciąż ma swoje zadania i jest częścią Windowsa 10.

Gdy aplikacja Ustawienia zadebiutowała, Microsoft zapowiedział, że Panel sterowania będzie częścią jego oprogramowania, dopóki “aplikacja Ustawienia nie zostanie rozwinięta”. Jednak zamiast przenieść wiele funkcji z Panelu sterowania do Ustawień na raz, w jednej aktualizacji, firma przenosiła po kilka funkcji rok po roku.

Chociaż wciąż nie wiemy, co stanie się z Panelem sterowania w aktualizacji Sun Valley, wygląda na to, że aplikacja Ustawienia zostanie w niej przeprojektowana. Ta ma zyskać między innymi nowe, kolorowe ikony, a także udoskonalony tryb ciemny (nie czarny).

Aplikacja Ustawienia

Jak donosi Windows Latest, nowa aplikacja Ustawienia nie będzie radykalnie różnić się od swojej obecnej wersji, jednak jej układ ma być lepiej zorganizowany, a wygląd urozmaicony wspomnianymi kolorowymi ikonami. Aplikacja Ustawienia ma otrzymać menu nawigacyjne przypominające to z Panelu sterowania, zawierające odnośniki do najistotniejszych ustawień, związanych z aktualizacjami i bezpieczeństwem, personalizacją, Bluetooth i nie tylko. Opcje te będą widoczne podczas przemieszczania się między różnymi sekcjami aplikacji Ustawienia.

Aplikacja Ustawienia ma też zostać wzbogacona o nowe opcje, które ułatwią zarządzanie systemem operacyjnym. Microsoft pracuje na przykład nad stronami ustawień, które pozwolą spersonalizować klawiaturę ekranową czy ustawienia związane z wielozadaniowością i Widokiem zadań. Co ciekawe, kilka dni temu do sieci wyciekł zrzut ekranu z kanału deweloperskiego, który zdaje się przedstawiać właśnie wszystkie opisywane przez Windows Latest opisywane zmiany.

Aplikacja Ustawienia - Sun Valley
Czy tak będzie wyglądała odświeżona aplikacja Ustawienia w Windows 10? / Źródło: Internet

Aktualizacja Sun Valley (21H2) ma zadebiutować pod koniec 2021 roku, prawdopodobnie w październiku. Dzięki niej system Windows 10 doczeka się nowego Menu Start, nowych ikon, nowych animacji i innych usprawnień. Mamy nadzieję, że nie wprowadzi ona przy okazji przytłaczającej liczby błędów.

Źródło: Windows Latest, Instalki

The post Czy odświeżona aplikacja Ustawienia w Windows 10 zastąpi Panel sterowania? first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/aplikacja-ustawienia-windows-10-sun-valley-panel-sterowania.html/feed 0
Windows 11 – nowy system operacyjny, czy kolejna aktualizacja dziesiątki? https://windows7.pl/aktualnosci/windows-11-nowy-system-operacyjny-czy-kolejna-aktualizacja-10-tki.html https://windows7.pl/aktualnosci/windows-11-nowy-system-operacyjny-czy-kolejna-aktualizacja-10-tki.html#respond Thu, 10 Jun 2021 14:40:19 +0000 https://windows7.pl/?p=19896 W sieci od kilku dni można zobaczyć nagłówki wieszczące premierę zupełnie nowego systemu: Windows 11. Firma z Redmond ma ogłosić nowość w trakcie

The post Windows 11 – nowy system operacyjny, czy kolejna aktualizacja dziesiątki? first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
W sieci od kilku dni można zobaczyć nagłówki wieszczące premierę zupełnie nowego systemu: Windows 11. Firma z Redmond ma ogłosić nowość w trakcie wydarzenia zaplanowanego na 24 czerwca tego roku. Microsoft wielokrotnie zarzekał się, że Windows 10 to ostatni system operacyjny, który podlegał będzie po prostu nieustannej ewolucji. Jak należy zatem traktować doniesienia o “nowym Windowsie”? Ze sporą dozą dystansu.

Windows 11, czyli Windows 10?

Jak zapewne wiecie, na przełom października i listopada bieżącego roku planowana jest premiera aktualizacji o nazwie kodowej Sun Valley. Ma ona przynieść daleko idące zmiany w zakresie interfejsu systemu, ale także jego warstwy funkcjonalnej. Coś, co do tej pory nazywane było po prostu mianem aktualizacji Windows 10 21H2 nagle stało się systemem Windows 11. Dlaczego? Wszystko przez poniższą grafikę towarzyszącą zaproszeniu na wzmiankowany event i dziwny (nierealistycznie wyglądający) cień, rzucany przez okno, tworzący rzekomo liczbę 11.

Szefostwo Microsoftu mogło uznać, że aktualizacja Sun Valley jest tak znacząca, że Windows 10 zasługuje na rebranding. Windows 11 byłby de facto gruntownie odświeżonym systemem Windows 10, a nie zupełnie nowym systemem. Przypominam, że aktualizacja Windows 11 ma zawierać liczne elementy z porzuconego Windows 10X i producent bardzo chciałby pokazać coś pozornie nowego, co przysporzy firmie kolejnych klientów. Efekt nowości działa na konsumentów – niemal zawsze pozytywnie.

Po ogłoszeniu wydarzenia online szef Microsoftu Yusuf Mehdi powiedział, że “nie był tak podekscytowany nową wersją systemu Windows od czasu Windows 95”.

To właśnie wtedy po raz pierwszy przeczytaliśmy, że Microsoft wspomina o “nowej wersji” systemu Windows. Nie jest to jednak dowód na zupełnie nowego Windowsa, bo można wypowiedź rozumieć równie dobrze jako zapowiedź nowej wersji dziesiątki – i tak najpewniej właśnie się stanie.

Windows 11 jako nowy OS od MS?

Jeżeli coś się zmieni, to w głównej mierze będą to wizualia. Oczywiście Windows 11 może być aktualizacją “odchudzającą” Windowsa 10, z czego bardzo byśmy się cieszyli – w końcu Windows 10X miał być lżejszym Windowsem 10 dla urządzeń o mniejszej mocy obliczeniowej. Zastosowanie w Windows 11 części rozwiązań z 10X wydaje się świetnym pomysłem. Kwestie związane z nazewnictwem traktowałbym natomiast jako coś drugoplanowego. Czy bowiem jest jakakolwiek różnica pomiędzy Windows 10 21H2, Windows 11 lub Windows 10 Sun Valley, jeśli Microsoft nie każe nikomu płacić drugi raz w gruncie rzeczy za ten sam system?

Istnieje oczywiście szansa na to, że Microsoft zaprezentuje Windows 11, traktując Windows 10 jako osobny OS, jednak szanse na to są bardzo małe.

Źródło: Instalki.pl

The post Windows 11 – nowy system operacyjny, czy kolejna aktualizacja dziesiątki? first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/windows-11-nowy-system-operacyjny-czy-kolejna-aktualizacja-10-tki.html/feed 0
Ta aktualizacja sterowników powinna wyeliminować problemy z Wi-Fi w Windows 10 https://windows7.pl/aktualnosci/aktualizacja-sterownikow-problemy-wi-fi-windows-10.html https://windows7.pl/aktualnosci/aktualizacja-sterownikow-problemy-wi-fi-windows-10.html#respond Mon, 07 Jun 2021 14:04:00 +0000 https://windows7.pl/?p=19893 Raz na jakiś czas przekazujemy informacje o błędach, które mogą wystąpić w systemie Windows 10. Jeden z bardziej irytujących w ostatnim czasie bugów

The post Ta aktualizacja sterowników powinna wyeliminować problemy z Wi-Fi w Windows 10 first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
Raz na jakiś czas przekazujemy informacje o błędach, które mogą wystąpić w systemie Windows 10. Jeden z bardziej irytujących w ostatnim czasie bugów dotyczył niebieskich ekranów śmierci (BSOD), pojawiających się w związku z problematycznymi sterownikami Wi-Fi. Właśnie go rozwiązano, a okazało się, że winowajcą był Intel.

Problem z Wi-Fi oraz BSOD w Windows 10

Aktualizacja firmy Intel z czerwca 2021 roku dla systemu Windows 10 rozwiązuje uciążliwy błąd niebieskiego ekranu śmierci, spowodowany przez sterowniki Wi-Fi. Równolegle wydano aktualizację sterowników Bluetooth, mającą za zadanie wyeliminować błędy w Menedżerze Urządzeń, goszczące w OS-ie po próbie sparowania klawiatury lub słuchawek Bluetooth.

Obie poprawki należy zainstalować za pośrednictwem narzędzia Intel Driver & Support Assistant. Po rozpoczęciu procedury wyszukiwania aktualizacji, te zostaną odnalezione automatycznie. Jeśli trapią Was obecnie problemy, od ich rozwiązania dzieli Was kilka kliknięć myszą. Oprócz krytycznych poprawek błędów firma Intel twierdzi, że rozwiązała również problemy z bezpieczeństwem, dotyczące niektórych konfiguracji i kart w systemie Windows 10 – to miła wartość dodana.

Intel Driver & Support Assistant
Źródło: Instalki.pl

Nowe aktualizacje są dostępne dla następujących kart bezprzewodowych dla urządzeń z systemem Windows 10:

 • Ver. 22.50.1.1 dla Wi-Fi 6E AX210, AX201, AX200, Wireless-AC 9560, 9461/ 9462, 9260.
 • Ver. 20.70.23.1 dla Intel dual-band wireless-AC 8265 i 8260,
 • Ver. 19.51.35.2 dla dual-band wireless-AC 3165, 3168, i rodziny 7265.

W aktualnych sterownikach nie ma nowych funkcji do wypróbowania, a użytkownicy nie zauważą z pewnością żadnej poprawy w zakresie łączności lub wydajności. Warto pamiętać o tym, że takie aktualizacje powinny być instalowane tylko wtedy, gdy naprawdę ich potrzebujesz lub masz problemy z aktualnymi sterownikami.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

The post Ta aktualizacja sterowników powinna wyeliminować problemy z Wi-Fi w Windows 10 first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/aktualizacja-sterownikow-problemy-wi-fi-windows-10.html/feed 0
Microsoft Edge 91 jednak z błędami. Sprawdź jak dwa z nich naprawić https://windows7.pl/aktualnosci/microsoft-edge-91-bledy-naprawa.html https://windows7.pl/aktualnosci/microsoft-edge-91-bledy-naprawa.html#respond Fri, 04 Jun 2021 13:31:15 +0000 https://windows7.pl/?p=19891 Przeglądarka internetowa Microsoft Edge 91 została udostępniona kilka dni temu. Producent zarzekał się, że nowe wydanie jest odczuwalnie szybsze niż poprzednie i jest zarazem

The post Microsoft Edge 91 jednak z błędami. Sprawdź jak dwa z nich naprawić first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
Przeglądarka internetowa Microsoft Edge 91 została udostępniona kilka dni temu. Producent zarzekał się, że nowe wydanie jest odczuwalnie szybsze niż poprzednie i jest zarazem najszybszą z przeglądarek dostępnych dla systemu Windows 10. Pomimo tego, że Edge z aktualizacji na aktualizację staje się coraz lepszym narzędziem do surfowania po sieci, programu nie omijają drobne wpadki. Tych nie zabrakło również w Edge 91.

Microsoft Edge 91 – rozwiązanie problemów

Internauci chwalą przeglądarkę Edge 91 za jej szybkie działanie na starszym sprzęcie, ale wytykają także mankamenty. Użytkownicy aplikacji zgłaszają, że denerwują ich wyskakujące okienka typu pop-up, a zdefiniowane ustawienia nie chcą się zapisywać.

W pierwszym przypadku chodzi o komunikat z zapytaniem o to, czy użytkownik chce, aby Edge 91 został uruchomiony z rekomendowanymi ustawieniami. Pomimo jego zamknięcia lub nie wyrażenia zgody na zastosowanie domyślnych ustawień, pop-up pojawia się ponownie przy okazji kolejnego uruchomienia programu. Błąd można łatwo odtworzyć na swoim urządzeniu – jest zależny od wybranego dostawcy wyszukiwania. Problem objawia się w sytuacji, gdy Bing nie jest domyślną wyszukiwarką.

Niektórzy użytkownicy Edge 91 twierdzą również, że przeglądarka nie akceptuje zapisanej uprzednio konfiguracji strony startowej i często otwiera zamiast tego stronę Nowa karta. Można to zmienić, ręcznie przełączając zasady grupy “Zarządzaj wyszukiwarką” z “Włączone” na “Nieskonfigurowane” lub “Wyłączone”.

Wśród innych błędów internauci wymieniają sporadycznie brak symbolu “+”, umożliwiającego otworzenie nowej karty lub brak możliwości wykorzystania trzeciego przycisku myszy (kółka) do otwierania elementów w folderze Ulubione.

Źródło: Instalki.pl

The post Microsoft Edge 91 jednak z błędami. Sprawdź jak dwa z nich naprawić first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/microsoft-edge-91-bledy-naprawa.html/feed 0
Microsoft Edge 91 z ulepszonym trybem wydajności https://windows7.pl/aktualnosci/microsoft-edge-91-z-ulepszonym-trybem-wydajnosci.html https://windows7.pl/aktualnosci/microsoft-edge-91-z-ulepszonym-trybem-wydajnosci.html#respond Fri, 28 May 2021 14:06:28 +0000 https://windows7.pl/?p=19886 Podczas konferencji Build 2021 Microsoft ogłosił, że przeglądarka internetowa Microsoft Edge 91 jest już udostępniana falami i obfituje w nowe funkcje przygotowane pod

The post Microsoft Edge 91 z ulepszonym trybem wydajności first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
Podczas konferencji Build 2021 Microsoft ogłosił, że przeglądarka internetowa Microsoft Edge 91 jest już udostępniana falami i obfituje w nowe funkcje przygotowane pod kątem zwiększenia wydajności działania na komputerach o niewielkiej mocy obliczeniowej. Wśród nich warto wymienić usprawnioną funkcję Sleeping Tabs (uśpione karty) oraz Startup Boost, wchodzącą w skład ulepszonego trybu wydajności.

Microsoft Edge 91 z nowymi funkcjami

Ulepszona funkcja Sleeping Tabs automatycznie przełącza karty w tryb uśpienia po tym, jak karta spędzi pewien czas w tle, zwalniając tym samym część zasobów. Ponowne kliknięcie karty spowoduje szybkie załadowanie jej z powrotem do pamięci. Teoretycznie pozwala to użytkownikom urządzeń z małą ilością pamięci RAM na płynniejsze przeglądanie sieci. Internauta w opcjach programu może określić jak szybko usypiane będą karty.

Microsoft Edge ustawienia
Microsoft Edge – Informacje

Startup Boost to z kolei funkcja, która umożliwia szybsze uruchamianie Edge’a dzięki wcześniejszemu uruchomieniu zestawu podstawowych procesów Edge w tle. Przyspieszone uruchamianie Microsoft Edge 91 wynika z faktu uprzedniego wczytania części procesów, niezbędnych do rozruchu aplikacji na komputerze z systemem Windows 10. Te zostają załadowane wraz ze startem systemu.

Microsoft podaje, że firma dokonała ponad 5300 commitów lub zmian w otwarto-źródłowym projekcie Chromium, na którym opiera się nowy Microsoft Edge. Ma to być gwarancją dopracowania nowego wydania nieustannie zyskującego na popularności narzędzia.

Microsoft Edge 91 gotowy do pobrania

Najnowsze wydanie przeglądarki internetowej Microsoft Edge dla systemu Windows można pobrać np. w tym miejscu.

Ewentualnie, aby zaktualizować przeglądarkę do najnowszej wersji należy przejść do Menu -> Ustawienia a następnie Microsoft Edge Informacje. Oprogramowanie automatycznie sprawdzi i pobierze najnowszą wersję Microsoft Edge.

Źródło: Instalki.pl

The post Microsoft Edge 91 z ulepszonym trybem wydajności first appeared on Windows 7 - Serwis informacyjny.]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/microsoft-edge-91-z-ulepszonym-trybem-wydajnosci.html/feed 0