Windows 7 – Serwis informacyjny https://windows7.pl Windows7.pl - Serwis informacyjny Fri, 02 Nov 2018 15:06:40 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.8 Udział Microsoft Edge na rynku przeglądarek www rośnie… ale powoli https://windows7.pl/aktualnosci/udzial-microsoft-edge-na-rynku-przegladarek-www-rosnie-ale-powoli.html https://windows7.pl/aktualnosci/udzial-microsoft-edge-na-rynku-przegladarek-www-rosnie-ale-powoli.html#respond Fri, 02 Nov 2018 15:06:40 +0000 https://windows7.pl/?p=17859 Większość osób używających PC korzysta z przeglądarki Google Chrome. To wiadomo już od dawna. Jednak najnowsze dane dostarczone przez NetMarketShare pokazują, że udział Chrome w rynku nadal rośnie. Jednocześnie rośnie udział przeglądarki Edge – domyślnej aplikacji do surfowania sieci w Windows 10, nad którą Microsoft sporo pracuje.

Chrome  w ciągu miesiąca podskoczył z 66,28% udziału w rynku do 66,43%nadal pozostając na pierwszym miejscu i to daleko od konkurencji. Podobny wzrost zanotował Microsoft Edge – z 4,08% do 4,28%. Stawia to go na czwartym miejscu, zaraz za Firefoksem Mozilli (9,25%, spadek z 9,62%) oraz tracącą popularność poprzedniczką Edge’a – Internet Explorer (9,48% z 9,94%).

Wśród najpopularniejszych przeglądarek jak widać Edge i Chrome podbierają użytkowników zarówno Mozilli, jak i Explorerowi, który w zasadzie nie ma już nic do zaoferowania (brak aktualizacji, jedyne wsparcie to łatki bezpieczeństwa dzięki Patch Tuesday).

Nie ma się co jednak łudzić, że Edge będzie mógł rywalizować z przeglądarką giganta z Mountain View. Jego rosnący udział i tak jest 15-krotnie mniejszy. Nawet działania Microsoft takie jak zachęcanie użytkowników Windowsa 10 do korzystania z ich przeglądarki nie za wiele tu zmienią.

Jeśli jednak jesteście w tych Microsoftowych 4% użytkowników, to polecamy pobranie Edge’a również na urządzenia mobilne, dzięki czemu w prosty sposób będziecie mogli w łatwy i wygodny sposób przerzucać treści między PC, a smartfonem, bądź tabletem.

Źródło: Instalki
]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/udzial-microsoft-edge-na-rynku-przegladarek-www-rosnie-ale-powoli.html/feed 0
Po wykryciu luki, Windows Defender otrzymuje lepsze zabezpieczenia https://windows7.pl/aktualnosci/po-wykryciu-luki-windows-defender-otrzymuje-lepsze-zabezpieczenia.html https://windows7.pl/aktualnosci/po-wykryciu-luki-windows-defender-otrzymuje-lepsze-zabezpieczenia.html#respond Mon, 29 Oct 2018 16:06:07 +0000 https://windows7.pl/?p=17855 Naukowcy zarówno Microsoftu, jak i zewnętrznych firm wykryli w Windows Defender luki, dzięki którym można było wykonać dowolny kod na urządzeniu. Nie zauważono żadnych przypadków ataku z wykorzystaniem tych luk, jednak były one na tyle poważne, że zaraz po ich załataniu firma zabrała się za jeszcze lepsze zabezpieczenie systemowego antywirusa.

Takim właśnie sposobem do uczestników programu Windows Insider w wersji 1703 albo wyższej trafia możliwość sprawienia, aby Defender działał w sandboksie. Sprawia to, że wszelkie ataki wycelowane w tę aplikację zostaną w jej zamkniętym środowisku, nie wyrządzając szkód pozostałym elementom systemu.

Użytkownicy mogą wymusić włączenie implementacji sandboksa poprzez ustawienie odpowiedniej zmiennej środowiskowej. Aby to zrobić należy za pomocą komendy uruchom, włączyć:

setx / M MP_FORCE_USE_SANDBOX 1

Firma pracuje również nad nowymi mechanizmami ochrony przed nieautoryzowanym manipulowaniem programem Windows Defender. Wszystko wskazuje na to, że możemy zaufać Microsoftowi i jego pakietowi ochronnemu, i nie martwić się o bezpieczeństwo naszego komputera.

Źródło: Microsoft, Instalki

]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/po-wykryciu-luki-windows-defender-otrzymuje-lepsze-zabezpieczenia.html/feed 0
Microsoft przedstawił koncept smartfona z drugim ekranem.. https://windows7.pl/aktualnosci/microsoft-smartfon-dwa-ekrany-e-ink.html https://windows7.pl/aktualnosci/microsoft-smartfon-dwa-ekrany-e-ink.html#respond Mon, 29 Oct 2018 15:33:57 +0000 https://windows7.pl/?p=17850 Microsoft już jakiś czas temu oficjalnie oświadczył, iż częściowo rezygnuje z rynku urządzeń mobilnych – przynajmniej w kontekście sprzętowym. Firma dalej rozwija całkiem udane oprogramowanie na Androida oraz iOS, a do sieci co chwile wyciekają plotki o rzekomym powrocie Amerykanów wraz z Surface Phone. Tym razem jest jednak nieco inaczej.

Podczas konferencji UbiComp 2018, Microsoft przedstawił nowy koncept urządzenia z serii Lumia, który wykorzystuje do działania drugi ekran. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż drugi wyświetlacz został stworzony w technologii e-ink. Niektórzy mniejsi producenci próbowali już wcześniej tego typu konstrukcji, jednak pozostawała ona nisza na rynku. Sam projekt smartfona Lumia 640 wraz z drugim wyświetlaczem został stworzony przez Microsoft Research, czyli specjalny oddział amerykańskiego giganta, który specjalizuje się w tworzeniu pomysłów, które niekoniecznie muszą pójść „o krok dalej”.

Microsoft e-ink

Drugi ekran wykonany w technologii e-ink miałby komunikować się ze smartfonem za pomocą Bluetooth, a energię do zasilania pobierałby on z wbudowanej baterii telefonu. Jak powszechnie wiadomo, e-ink nie potrzebuje wiele mocy do wyświetlania informacji oraz różnych treści. Według projektu Microsoftu, drugi ekran w Lumii 640 mógłby działać w pełni niezależnie od głównego panelu znajdującego się na przedniej obudowie smartfona.

Do czego mógłby posłużyć tego typu wyświetlacz? Przede wszystkim do pokazywania „stałych” treści, takich jak pogoda, lista notatek czy chociażby kalendarz – użytkownik miałby dostęp do wszystkich danych na bieżąco bez obawy, że zbyt mocno obciążają one akumulator. Na ten moment nie wiadomo czy tego typu pomysł trafi do sprzedaży – można się jednak spodziewać, iż nie wyjdzie on poza fazę konceptu. To jednak nie pierwszy raz, kiedy Microsoft pokazuje urządzenie korzystające z dwóch ekranów.

Czyżby amerykańska firma badała teren przed ujawnieniem jakiegoś większego projektu? To bardzo możliwe.

Fani smartfonów z logiem Microsoftu na ten moment będą musieli zadowolić się jedynie konceptami, plotkami oraz różnymi pomysłami. Oby do czasu.

Źródło: PhoneArena via Instalki

]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/microsoft-smartfon-dwa-ekrany-e-ink.html/feed 0
Windows 10 – pre-instalowane programy będzie można usunąć https://windows7.pl/aktualnosci/windows-10-pre-instalowane-programy-bedzie-mozna-usunac.html https://windows7.pl/aktualnosci/windows-10-pre-instalowane-programy-bedzie-mozna-usunac.html#respond Mon, 22 Oct 2018 14:26:56 +0000 https://windows7.pl/?p=17847 Prawdopodobnie wielu użytkowników systemu operacyjnego chce mieć kontrolę nad tym jakie aplikacje znajdują się na prywatnym komputerze. Niestety Microsoft przez długi czas nie dawał możliwości usuwania większości pre-instalowanych programów w systemie Windows 10. Okazuje się jednak, że firma wreszcie się zlitowała i taka możliwość zadebiutuje już całkiem niedługo.

Do tej pory posiadacze Windowsa 10 mogli “pożegnać się” tylko z niektórymi programami m.in. z OneNote czy Skype. Jeśli więc uznali je za niepotrzebne bez problemu mogli nacisnąć przycisk “odinstaluj” i cieszyć się pojemniejszą przestrzenią dyskową. Już niedługo jednak lista ta powiększy się o wiele więcej pozycji.

Microsoft postanowił udostępnić wersję testową systemu sygnowaną numerem 19H1, gdzie za pomocą jednego kliknięcia pozbyć można się aplikacji pokroju Poczty, Kalkulatora, Kalendarza, Paint 3D, Sticky Notes oraz wielu innych domyślnie instalowanych z systemem.

Taka opcja z pewnością spodoba się posiadaczom laptopów czy komputerów stacjonarnych z małym dyskiem – umożliwienie usuwania pre-instalowanych programów może pomóc w przyspieszeniu pracy bardziej budżetowych sprzętów. Jakie jeszcze zmiany przygotował Microsoft dla użytkowników Windowsa 10?

Menedżer zadań wzbogaci się o informacje dotyczące konkretnego programu – na przykład czy wpływa on na działanie innej aplikacji czy procesu. Być może nie jest to ogromna nowość, lecz w niektórych przypadkach może okazać się naprawdę przydatna. Firma pracuje obecnie również nad licznymi poprawkami, które wystąpiły przy okazji anulowanego October Update

Źródło: Zdnet via Instalki

]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/windows-10-pre-instalowane-programy-bedzie-mozna-usunac.html/feed 0
Aktualizacja Windows 10 October 2018 Update powraca.. ale do Windows Insider https://windows7.pl/aktualnosci/aktualizacja-windows-10-october-2018-update-powraca-ale-do-windows-insider.html https://windows7.pl/aktualnosci/aktualizacja-windows-10-october-2018-update-powraca-ale-do-windows-insider.html#respond Wed, 10 Oct 2018 12:45:14 +0000 https://windows7.pl/?p=17843 Microsoft w ostatnim czasie wycofał aktualizację October Update przeznaczoną dla systemu Windows 10. Sprawa związana była z utratą danych przez użytkowników, którzy trzymali swoje pliki w wybranych folderach systemowych. Amerykański gigant miał przeanalizować całą sprawę i naprawić problem.

Producent po raz kolejny zdecydował się dostarczyć październikową aktualizację dla osób w programie Windows Insider celem sprawdzenia czy wszystko jest już w porządku – jeśli uaktualnienie przejdzie pozytywnie testy, to jego dystrybucja zostanie wznowiona do wszystkich użytkowników.

Co ciekawe, Microsoft dodał także do narzędzi testowych specjalną możliwość przesyłania opinii, która ma przełożyć się na lepsze monitorowanie uciążliwych i niespodziewanych błędów pojawiających się chociażby po nowych aktualizacjach. John Cable poinformował, iż October Update zostanie wznowiony tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. W tym momencie Microsoft chce bardziej zadbać o to, aby zapewnić klientom pozytywne doświadczenia związane z samym procesem aktualizacji systemu.

No cóż, nie pozostaje więc nic innego, jak tylko czekać na ponowne powiadomienie o dostępności uaktualnienia.

Źródło: The Verge via Instalki

]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/aktualizacja-windows-10-october-2018-update-powraca-ale-do-windows-insider.html/feed 0
Tajemniczy składany smartfon od Microsoftu? https://windows7.pl/aktualnosci/tajemniczy-skladany-smartfon-od-microsoftu.html https://windows7.pl/aktualnosci/tajemniczy-skladany-smartfon-od-microsoftu.html#respond Tue, 09 Oct 2018 14:36:14 +0000 https://windows7.pl/?p=17837 Projekt składanego urządzenia od Microsoftu powraca jak bumerang – raz przecieki twierdzą, iż sam pomysł nie istnieje, a tym razem znów jest inaczej. Informacje znalezione w kodzie oraz pakietach językowych zdradzają, że faktycznie coś może być na rzeczy. Sprzęt miałby działać w oparciu o oprogramowanie Andromeda OS.

Dane znalezione w kodzie wskazują na to, iż tym razem chodzi o smartfona – pliki ujawniają, iż urządzenie może posiadać dwa niezależne ekrany oraz jeden wyświetlacz zewnętrzny. Na ten moment nie wiadomo dokładnie, do czego będą one służyć oraz w jaki sposób działać podczas wykonywania prostych zadań.

Andromeda

Składany smartfon Microsoftu ma również obsługiwać aplikacje w ramach Universal Windows Platform oraz pewne programy opracowane specjalnie dla systemu Andromeda. Do całego pomysłu Amerykanie mają dorzucić także specjalny tryb produktywności, który pozwoli na podłączenie zewnętrznego monitora lub dowolnego, kompatybilnego ekranu.

Microsoft już od jakiegoś czasu ma planować powrót na rynek urządzeń mobilnych oraz ponowną próbę zmierzenia się z konkurencją. Analitycy branżowi twierdzą, iż system Andromeda OS zostanie zaprezentowany już w 2019 roku.

Bardzo możliwe, że wraz z czasem dowiemy się o nim więcej.

Źródło: Phonearena, aggiornamentilumia via Instalki

]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/tajemniczy-skladany-smartfon-od-microsoftu.html/feed 0
Microsoft wstrzymuje aktualizację October 2018 Update https://windows7.pl/aktualnosci/microsoft-wstrzymuje-aktualizacje-october-2018-update.html https://windows7.pl/aktualnosci/microsoft-wstrzymuje-aktualizacje-october-2018-update.html#respond Sat, 06 Oct 2018 21:32:07 +0000 https://windows7.pl/?p=17835 W piątek w sieci pojawiła się informacja o tym, iż Microsoft boryka się ze zgłoszeniami użytkowników, którzy twierdzą, że najnowsza aktualizacja October Update usunęła pliki z poszczególnych folderów. Sprawa okazała się na tyle poważna, iż Microsoft postanowił wstrzymać najnowszą aktualizację do Windows 10.

Oprogramowanie firmy z Redmond borykało się także z innymi problemami – jednym z nich były chociażby kłopoty z działaniem CCleanera czy też problemy ze sterownikami firmy Intel.

Microsoft zdecydował się wstrzymać dystrybucję uaktualnienia Windows 10 October 2018 Update: system nie jest dostępny ani w usłudze Windows Update, a z odpowiedniej strony internetowej zniknęły póki co także wszystkie odnośniki do tej dystrybucji.

Amerykański gigant nie poinformował, kiedy odkładnie ma zamiar rozwiązać opisywany problem – można się jednak spodziewać, iż inżynierowie producenta będą traktować go jako priorytet a październikowy update powróci tak szybko, jak to tylko możliwe.

Nie pozostaje nic innego,jak tylko uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: WindowsCentral via Instalki

]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/microsoft-wstrzymuje-aktualizacje-october-2018-update.html/feed 0
Aktualizacja Windows 10 (wersja 1809) – problem ze zgodnością ze sterownikami urządzeń Intel Display Audio https://windows7.pl/aktualnosci/aktualizacja-windows-10-wersja-1809-problem-ze-zgodnoscia-ze-sterownikami-intel-display-audio.html https://windows7.pl/aktualnosci/aktualizacja-windows-10-wersja-1809-problem-ze-zgodnoscia-ze-sterownikami-intel-display-audio.html#respond Fri, 05 Oct 2018 21:59:24 +0000 https://windows7.pl/?p=17829 Windows 10 dopiero co dostał aktualizację 1809, a już pojawiają się problemy. Tym razem okazuje się, że sterowniki Intel Display Audio Driver w wersjach od 10.25.0.3 do 10.25.0.8, mogą skutkować nadmiernym obciążeniem procesora i skróceniem czasu pracy na baterii.

W związku z tym błędem Microsoft zablokował automatyczne aktualizacje i ostrzegł przed ręczną aktualizacją przy użyciu Media Creation Tool.

Windows 10 Intel issue

“Firmy Microsoft i Intel wykryły problem ze zgodnością z wieloma sterownikami urządzeń Intel Display Audio, które mogą powodować nadmierne obciążenie procesora i skracać żywotność baterii. W rezultacie proces aktualizacji systemu Windows 10 października 2018 (wersja 1809) zakończy się niepowodzeniem”

, wyjaśnia firma.

Intel już zajął się sprawą i zaktualizował sterowniki, jednak aktualizacja nadal jest zablokowana.

„Aktualizacja Windows 10 October 2018 Update może być zablokowana ze względu na problem ze sterownikami Display Audio Driver w wersjach od 10.25.0.3 do 10.25.0.8(…). Błędy te zostały już naprawione w aktualizacji 10.25.0.10, która jest częścią 24.20.100.6286 i nowszych. Intel zdecydowanie rekomenduje, aby wszyscy posiadacze procesorów generacji nowszej niż szósta (nazwanej Skylake) upewnili się, że mają zainstalowaną odpowiednią wersję sterowników przed aktualizacją systemu”

– ogłosił producent.

Nie wiemy ile czasu zajmie odblokowanie aktualizacji. Kolejny raz jednak update Windowsa wiąże się z jakimiś problemami. Czyżby Microsoft nie sprawdzał wszystkich możliwych scenariuszy?

Zobacz również: Aktualizacja Windows 10 October 2018 Update jest już dostępna

Źródło: Softpedia via Instalki

]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/aktualizacja-windows-10-wersja-1809-problem-ze-zgodnoscia-ze-sterownikami-intel-display-audio.html/feed 0
Aktualizacja Windows 10 October 2018 Update jest już dostępna https://windows7.pl/polecamy/aktualizacja-windows-10-october-2018-update-jest-juz-dostepna.html https://windows7.pl/polecamy/aktualizacja-windows-10-october-2018-update-jest-juz-dostepna.html#respond Wed, 03 Oct 2018 14:50:05 +0000 https://windows7.pl/?p=17823 To już druga duża aktualizacja systemu Windows 10 w tym roku. Microsoft przy okazji pochwalił się, że “dziesiątka” obecna jest na 700 milionach komputerów na całym świecie.

Plany producenta zakładają stopniowe i zrównoważone wdrażanie aktualizacji więc może minąć trochę czasu zanim pojawi się na na Twoim komputerze poprzez Windows Update. Co ważne, po pobraniu aktualizacji, system wyświetli specjalny monit, a użytkownik będzie mógł zdecydować czy jest gotowy na instalację, czy chce odłożyć ją na później.

Microsoft chwali się, że poprzednia duża aktualizacja z kwietnia tego roku wdrażana była stopniowo z użyciem mechanizmu uczenia maszynowego w celu identyfikacji sprzętu gotowego na update. Teraz rozwiązanie to będzie ponownie użyte i to w jeszcze szerszym zakresie.

Jak zainstalować Windows 10 October 2018 Update już teraz?

Osoby, które nie chcą czekać na Windows Update mogą już teraz zaktualizować swoje komputery korzystając z narzędzia Asystent aktualizacji systemu Windows 10 (wersja 1809). To specjalny program od Microsoftu, który sprawdza bieżącą wersję systemu operacyjnego oraz konfigurację sprzętową urządzenia i decyduje czy komputer gotowy jest na update.

Aby pobrać Windows 10 October 2018 Update wystarczy skorzystać z asystenta aktualizacji systemu Windows 10 (wersja 1809). Po zainstalowaniu należy postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Powodzenia!

Asystent uaktualnienia

October 2018 Update

Najnowsza, duża aktualizacja systemu Windows 10 zwana October 2018 Update, wprowadza kilka bardzo ciekawych nowości. Zmian jest całe mnóstwo, lecz te najważniejsze to między innymi aplikacja Twój telefon, całkiem nowy Schowek w chmurze oraz nowa aplikacja Wycinanie i Szkicowanie.

Źródło: Microsoft, Instalki

]]>
https://windows7.pl/polecamy/aktualizacja-windows-10-october-2018-update-jest-juz-dostepna.html/feed 0
Już 2 października poznamy nowe urządzenia z serii Surface https://windows7.pl/aktualnosci/juz-2-pazdziernika-poznamy-nowe-urzadzenia-z-serii-surface.html https://windows7.pl/aktualnosci/juz-2-pazdziernika-poznamy-nowe-urzadzenia-z-serii-surface.html#respond Fri, 28 Sep 2018 13:25:47 +0000 https://windows7.pl/?p=17817 Microsoft jest praktycznie nieobecny na rynku urządzeń. Nieco poruszenia wywołał ostatnio Surface Go, ale odczucia użytkowników są raczej mieszane. Jest to urządzenie tylko odrobinę tańsze, za to pełne kompromisów. Już 2 października ma się odbyć konferencja giganta, właśnie pod znakiem Surface.

Czy Surface Pro nas rozczaruje?
Jednak istnieją też obawy, że Microsoft nie ma zamiaru pokazać niczego rewolucyjnego. Pierwsze przecieki mówią o nowej wersji Surface Laptop i Surface Pro, lecz jedynie z ulepszonymi podzespołami. Najbardziej niepokoi brak rewolucji w przypadku Surface Pro. To urządzenie aż się prosi o nową formę fizyczną, na przykład taką jak w Surface Go, z jego obłymi rogami, i nowe peryferia. Brak USB-C, najlepiej w standardzie Thunderbolt 3, to w sumie taki mały skandal. Zwłaszcza jeśli takie urządzenie aspiruje do kategorii sprzętów profesjonalnych.

Niepokój podsyca film, który niedawno trafił do Sieci. Pewien Azjata przedstawia na nim urządzenie, które ma być właśnie Surface Pro 6. O wiarygodności tego nagrania nie można bezsprzecznie przesądzać, zawłaszcza, że urządzenie jest praktycznie identyczne z dotychczasowym Surface Pro.

Nie mamy tutaj ani USB-C ani LTE. Co jeszcze dziwniejsze, na komputerze ma być preinstalowana aktualna wersja systemu Windows 10, czyli April 2018 Update, a przecież już za parę dni czeka nas premiera October 2018 Update. Czyżby Microsoft postanowił pójść po linii najmniejszego oporu i zmienić jedynie podzespoły? A może filmik jest po prostu słabym fejkiem. Można na ten temat tylko spekulować.

Surface Studio 2
Ostatnio wyciekła specyfikacja kolejnej wersji Surface Studio, tak więc jest bardzo prawdopodobne, że właśnie ten sprzęt ujrzymy na konferencji. Pierwsza wersja Studio, która zaskoczyła innowacyjną budową i designem, nie spotkała się ze sporym zainteresowaniem.

Powodem tego głównie była dość przeciętna specyfikacja, która w tej półce cenowej nie zachęcała do zakupu. W Studio 2 mamy mieć tutaj do dyspozycji 7-generację procesora Intel Core i7 w wersji HQ do pary z 32 GB pamięci RAM. Czy rzeczywiście tak będzie się to prezentować? Przekonamy się.

Surface Phone
Pytanie również co z mityczną już Andromedą, czyli Surface Phone. Czy Microsoft pokwapi się o jakiekolwiek oficjalne informacje na temat Surface Phone?

Konkurencja, na przykład w postaci Samsunga, szykuje swoje składane propozycje. Więc jeśli gigant nie chce przespać właściwego momentu, to powinien już teraz dać nam jakiekolwiek konkrety na temat Surface Phone.

Samego urządzenia raczej na pewno nie ujrzymy, ale może możemy liczyć na choć drobną zajawkę. Wszystkie nasze wątpliwości zostaną rozwiane już we wtorek.

Źródło: Instalki

]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/juz-2-pazdziernika-poznamy-nowe-urzadzenia-z-serii-surface.html/feed 0
Zadebiutował Office 2019 dla Windows oraz Mac https://windows7.pl/aktualnosci/zadebiutowal-office-2019-dla-windows-oraz-mac.html https://windows7.pl/aktualnosci/zadebiutowal-office-2019-dla-windows-oraz-mac.html#respond Fri, 28 Sep 2018 11:16:08 +0000 https://windows7.pl/?p=17810 Programy typu Word czy Excel są już tak powszechne, że trudno sobie wyobrazić gdyby nagle zabroniono z nich korzystać. Pakiet biurowy Microsoft Office jest obecny na rynku już trzydzieści lat i przez ten czas przeszedł bardzo długą ścieżkę rozwoju. Gigant z Redmond nie zwalnia – zaprezentował właśnie nowe wydanie popularnych programów.

Przeciętny konsument korzysta zazwyczaj tylko z trzech programów zawartych w pakiecie, lecz aktualizacja obejmuje wiele więcej usług. Mowa tutaj chociażby o Project, Visio, Acces czy Publisher. Jeśli będziecie chcieli zakupić tylko jedną z nich to możecie o tym zapomnieć – Microsoft Office 2019 będzie dostępny do nabycia tylko w formie kompletnej, czyli zawierającej wszystkie programy bez jakichkolwiek wyjątków.

Choć lista nowości jest bardzo długa to nie oszukujmy się – większość świeżych funkcji nie zostanie nawet dostrzeżona przez przeciętnego Kowalskiego. Wiele wprowadzonych zmian to drobiazgi przydatne wyłącznie dla osób, które korzystają z tychże programów profesjonalnie i przygotowują specjalistyczne projekty.

Office 2019

Zwykły użytkownik z pewnością doceni jednak takie opcje jak całkowicie nowe przejścia w obrębie programu PowerPoint – Morph i Zoom (tak się nazywają) pozwolą na stworzenie iście kinowych animacji podczas przechodzenia do kolejnego slajdu – czy też uzupełnienie Excela o całkowicie nowe wykresy i możliwości analizy danych. Word (a także Outlook) wzbogacony zostanie o różne tryby mające na celu pomoc w skupieniu się na czytaniu tekstu, a nie odwracaniu wzroku w stronę kolorowych obrazków zamieszczonych w danym dokumencie.

Office 2019

Warto zaznaczyć, że jeśli zdecydujecie się na zakup Microsoft Office 2019 to musicie liczyć się z tym, że nie otrzymacie jakichkolwiek aktualizacji z nowymi funkcjami. Deweloperzy podkreślają, że jest to kompletny pakiet, z którym wiąże się również dożywotnia licencja. Jedynym pakietem jaki może liczyć na wsparcie jest również prężnie rozwijająca się abonamentowa usługa Office 365. Nowy pakiet działać będzie wyłącznie na systemie Windows 10 oraz na komputerach Mac.

Zobacz również: Najlepsza darmowa alternatywa dla pakietu Office? Office Online!

Office Home & Business 2019 (na 1 PC) został wyceniony na $249.99. Porównując funkcjonalność Office 2019 z Office 365 praktycznie na każdym kroku widać, że Microsoft faworyzuje rozwiązanie abonamentowe. Przykład? Office 365 Business w ramach jednej licencji może być używany na aż 5 urządzeniach, a “stacjonarny” Office 2019 przypisany jest wyłącznie do jednego komputera.

Jak widać, Office 2019 to ukłon w stronę użytkowników czy instytucji, które nie są przekonane abonamentu i wolą klasyczne licencjonowanie kosztem sporych ograniczeń.

Źródło: Microsoft

]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/zadebiutowal-office-2019-dla-windows-oraz-mac.html/feed 0
To już koniec klasycznego Skype https://windows7.pl/aktualnosci/to-juz-koniec-klasycznego-skype.html https://windows7.pl/aktualnosci/to-juz-koniec-klasycznego-skype.html#respond Fri, 28 Sep 2018 11:12:02 +0000 https://windows7.pl/?p=17808 Pierwsza zapowiedź dezaktywacji klasycznej wersji komunikatora Skype została ogłoszona w lipcu. Mówione było wtedy, że już we wrześniu tego roku wszyscy użytkownicy korzystający ze Skype’a Classic będą zmuszeni do przesiadki na nowszą odsłonę. Taka decyzja niezbyt spodobała się konsumentów, co zmusiło Microsoft do tymczasowego wycofania się z tego pomysłu.

Korporacja postanowiła jednak dalej stać przy swoim i właśnie podzieliła się nową informacją dotyczącą wyłączeniem starszego Skype’a. Osoby, które z niego korzystają otrzymają do końca października stosowną wiadomość mającą na celu zachęcić ich do zmiany oprogramowania. Od początku listopada aktualizacja będzie już jednak obowiązkowa.

Nie oznacza to oczywiście, że nagle wszyscy będą musieli w jednym momencie zrezygnować z klasycznej wersji komunikatora. Microsoft podkreśla, że cały proces może potrwać do kilku miesięcy.

Co więcej, firma poinformowała, że testerzy Windowsa 10 mogą cieszyć się już programem oznaczonym numerem 14, który bazuje na dostępnej dla wszystkich „ósemce” (która swoją drogą całkiem niedługo dostanie solidną aktualizację wprowadzającą m.in. zaawansowane ustawienia kamery). Obie te odsłony Skype’a mają być rozwijane równolegle i można bez żadnych przeszkód korzystać z obydwu wersji.

Źródło: Microsoft

]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/to-juz-koniec-klasycznego-skype.html/feed 0
Szansa na ulepszenie Notatnika i Kalkulatora. Microsoft czeka na nowe pomysły użytkowników https://windows7.pl/aktualnosci/szansa-na-ulepszenie-notatnika-i-kalkulatora-microsoft-czeka-na-nowe-pomysly-uzytkownikow.html https://windows7.pl/aktualnosci/szansa-na-ulepszenie-notatnika-i-kalkulatora-microsoft-czeka-na-nowe-pomysly-uzytkownikow.html#respond Mon, 24 Sep 2018 15:37:26 +0000 https://windows7.pl/?p=17804 Microsoft coraz częściej otwiera się na sugestie i pomysły samych użytkowników. Doskonałym przykładem jest program Windows Insider gdzie użytkownicy mają okazję przetestować i ocenić rozwojowe wersje produktów. Wiele nowych funkcji czy usprawnień powstaje właśnie na bazie opinii testerów.

Teraz przyszedł czas na programy, z których korzystamy praktycznie codziennie: Notatnik i Kalkulator. Steve Teixeira zapytał na Twitterze wprost, co Microsoft może zrobić aby ulepszyć wspomniane programy.

Pod tweetem pojawiły się setki komentarzy z mniej lub bardziej trafionymi pomysłami. Rozwój tak podstawowych narzędzi jest wbrew pozorom dość skomplikowany, a nowe funkcje nie powinny zakłócić ich prostoty działania.

W tej chwili trudno powiedzieć jaki jest kierunek rozwoju systemowego notatnika czy kalkulatora. Możliwe, że Steve Teixeira weźmie sobie do serca niektóre z pomysłów użytkowników i wprowadzi je w życie w przyszłości. Wiemy natomiast, że w październikowej aktualizacji Windowsa 10 Microsoft zaimplementował kilka ulepszeń Notatnika, w tym integrację z wyszukiwarką Bing w menu kontekstowym.

Źródło: Twitter, Instalki

]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/szansa-na-ulepszenie-notatnika-i-kalkulatora-microsoft-czeka-na-nowe-pomysly-uzytkownikow.html/feed 0
Aktualizacja KB4100347 wprowadza nieoczekiwane zmiany w systemie Windows 10 https://windows7.pl/aktualnosci/aktualizacja-kb4100347-wprowadza-nieoczekiwane-zmiany-w-systemie-windows-10.html https://windows7.pl/aktualnosci/aktualizacja-kb4100347-wprowadza-nieoczekiwane-zmiany-w-systemie-windows-10.html#respond Mon, 24 Sep 2018 15:12:25 +0000 https://windows7.pl/?p=17802 Aktualizacja systemu Windows 10 oznaczona symbolem KB4100347 została ponownie wydana na początku tego miesiąca aby zapewnić większą ochronę przed luką Spectre Variant 2. Okazuje się, że wprowadza ona również nieoczekiwane zmiany w systemie o czym raportują użytkownicy. Łatka KB4100347 może wyłączyć możliwość podkręcania wielu procesorów, w tym Haswell-E i Broadwell-E.

Jeden z użytkowników forum Reddit opisuje przypadek, że jego podkręcony procesor Core i7-6800K wrócił do pierwotnych ustawień po zainstalowaniu wspomnianej poprawki. Zaznaczył on, że odinstalowanie KB4100347 i zainstalowanie KB4346084 rozwiązało problem. Co ciekawe, problemy raportują niektórzy, a nie wszyscy użytkownicy posiadający sprzęt o takiej samej specyfikacji.

To nie pierwszy raz kiedy łatki od Microsoftu powodują nieoczekiwane problemy. Praktycznie przy każdej większej aktualizacji w sieci zaczynają pojawiać się zgłoszenia od użytkowników na temat niedziałających funkcji czy innych awarii. Na szczęście, zazwyczaj problemy dotykają wąskiego grona odbiorców ze sprzętem o określonej specyfikacji.

Aby odinstalować problematyczne aktualizacje należy przejść do:

Panel sterowania -> Programy -> Wyświetl zainstalowane aktualizacje.

Z tego poziomu można usunąć wybrany update.

Źródło: guru3d via Instalki

]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/aktualizacja-kb4100347-wprowadza-nieoczekiwane-zmiany-w-systemie-windows-10.html/feed 0
Windows 10 – problemy na tańszych urządzeniach z instalacją październikowej aktualizacji? https://windows7.pl/aktualnosci/windows-10-problemy-na-tanszych-urzadzeniach-pazdziernikowa-aktualizacja.html https://windows7.pl/aktualnosci/windows-10-problemy-na-tanszych-urzadzeniach-pazdziernikowa-aktualizacja.html#respond Fri, 21 Sep 2018 13:23:04 +0000 https://windows7.pl/?p=17795 Microsoft podejmuje mnóstwo działań aby spopularyzować swój najnowszy system operacyjny. Firma nie widzi nawet problemu w instalacji OS’a na bardzo tanich urządzeniach, których pojemność dysku wynosi 32 GB. I tutaj zaczynają się problemy…

Okazuje się, że nadchodząca duża aktualizacja Windows 10, która trafi na komputery użytkowników już w październiku, może być problematyczna na urządzeniach z ograniczoną przestrzenią dyskową. Microsoft wprost ostrzega, że na komputerach z dyskami o pojemności 32 GB instalacja aktualizacji nie pójdzie gładko.

Październikowy update Windows 10 będzie wymagał około 10 GB wolnej przestrzeni na dysku. Na urządzeniach gdzie dysk “zapchany” jest niemal do pełna pojawi się zatem komunikat “Windows potrzebuje więcej miejsca” podczas aktualizacji.

Można powiedzieć, że Microsoft sam jest sobie winien obniżając minimalne wymagania systemowe dla Windows 10. W przypadku 32-bitowych maszyn wystarczy 16 GB wolnego miejsca na system, a wersja 64-bitowa potrzebuje 20 GB.

W tej sytuacji producenci tanich komputerów nie widzą przeszkód aby montować ekstremalnie małe dyski o pojemności 32 GB. Niestety na dane użytkownika pozostaje naprawdę niewiele miejsca, a jak pokazuje opisywany przypadek, na wielu komputerach może być problem z instalacją ważnych aktualizacji.

Oczyszczanie dysku C

Oczyszczanie dysku C

Microsoft zaleca ręczne czyszczenie zbędnych plików w celu uzyskania maksymalnej ilości wolnej przestrzeni dyskowej. Użytkownicy powinni rozważyć przeniesienie ważnych danych na nośniki zewnętrzne aby oczyścić dysk systemowy.

Warto przypomnieć, że październikowa aktualizacja przyniesie ulepszenia w aplikacji Storage Sense. Zbędne i nieużywane pliki będą przesyłane do chmury o ile użytkownik posiada konto w usłudze OneDrive. Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.

Czytaj również: Windows 10: Jak usunąć folder Windows.old i zwolnić miejsce na dysku?

Źródło: ZDNet via Instalki

]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/windows-10-problemy-na-tanszych-urzadzeniach-pazdziernikowa-aktualizacja.html/feed 0
Windows 10 coraz bardziej integruje się z chmurą OneDrive https://windows7.pl/aktualnosci/windows-10-coraz-bardziej-integruje-sie-z-chmura-onedrive.html https://windows7.pl/aktualnosci/windows-10-coraz-bardziej-integruje-sie-z-chmura-onedrive.html#respond Mon, 17 Sep 2018 14:38:53 +0000 https://windows7.pl/?p=17791 Nadchodząca aktualizacja systemu Windows 10, która zostanie wydana w październiku, przyniesie nowe funkcje jeśli chodzi o zwolnienie miejsca na dysku i czyszczenie plików tymczasowych.

Nie jest tajemnicą, że Microsoft dąży do coraz większej integracji Windowsa 10 z chmurą OneDrive. Już od zeszłej jesieni, oprogramowanie pozwala na korzystanie z mechanizmu plików zastępczych aby zapewnić łatwą obsługę plików w chmurze i zwolnić miejsce na dysku. Katalog OneDrive posiada strukturę plików, adekwatną do tego co jest w chmurze jednak dopiero próba otwarcia czy modyfikacji danego pliku powoduje, że pobierany jest on z wirtualnego dysku Microsoftu. Teraz funkcje związane z obsługą OneDrive zostaną rozbudowane.

W nowej wersji systemu w ramach funkcji Storage Sense system Windows będzie mógł automatycznie usuwać lokalne kopie plików OneDrive. Inteligentny mechanizm określi, które pliki należy usunąć w zależności od tego, kiedy zostały otwarte i czy były używane.

Pliki zastępcze będą używane w taki sam sposób jak do tej pory, a użytkownik będzie mógł skonfigurować preferencje Storage Sense (Czujnik pamięci).

Domyślnie funkcja będzie usuwała niepotrzebne pliki tylko w sytuacji gdy na fizycznym dysku komputera zacznie brakować miejsca. Już teraz czujnik pamięci potrafi usuwać pliki tymczasowe, pliki znajdujące się w koszu ponad 30 dni czy usuwać dane z folderu Pobrane pliki, które nie zostały zmienione w ciągu ostatnich 30 dni.

Czujnik pamięci Windows 10

Źródło: SlashGear via Instalki

]]>
https://windows7.pl/aktualnosci/windows-10-coraz-bardziej-integruje-sie-z-chmura-onedrive.html/feed 0