Ta aktualizacja powinna wyeliminować błąd związany z połączeniem z sieciami Wi-Fi (WPA3)

Windows 10 BSOD

Pomimo, że tzw. BSOD’y w Windows 10 pojawiają się niezwykle rzadko, to nie oznacza, że Microsoft zupełnie wyeliminował ten problem w swoim najnowszym systemie. Cyklicznie dowiadujemy się o nowych błędach, prowadzących do wyświetlania charakterystycznych komunikatów na niebieskim tle. Deweloper z Redmond poinformował właśnie o udostępnieniu aktualizacji, która ma je usunąć z “pewnej grupy” urządzeń.

BSOD w Windows 10

Firma Microsoft potwierdziła, że styczniowe i lutowe poprawki zbiorcze dla systemu Windows 10, udostępnione w drugi wtorek każdego z tych miesięcy, zawierały bug, mogący powodować pojawianie się niebieskich ekranów śmierci u niewielkiej grupy użytkowników systemu. Stosowny wpis na ten temat pojawił się na stronie wsparcia technicznego we czwartek, 11 lutego. Błędy związane są głównie ze sterownikami Wi-Fi.

Microsoft przygotował awaryjną aktualizację o numerze KB5001028, spoza głównego pasma poprawek, mającą na celu naprawienie usterki występującej na niektórych komputerach z Windows 10 i zainstalowanymi łatkami KB4598298 lub KB4601315. Co dokładnie zawiera KB5001028?

Aktualizacja KB5001028 zawiera dokładnie jedną poprawkę, która ma zażegnać błędy związane z plikiem nwifi.sys, towarzyszące użytkownikom Windows 10 nawiązującym połączenie z sieciami Wi-Fi z protokołem WPA3. Problemy mogą pojawiać się nie tylko w trakcie korzystania z oprogramowania, ale także wybudzania systemu z uśpienia lub hibernacji.

Windows 10 KB5001028 – jak pobrać?

Aby pobrać aktualizację KB5001028, należy nacisnąć prawym przyciskiem myszy na Menu Start i z listy wybrać “Ustawienia”. Tam trzeba jeszcze kliknąć w “Aktualizacja i zabezpieczenia”, a następnie “Sprawdź aktualizacje”.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *