Windows 10

Windows 10 download screen

Pobierz: Windows 10

Windows 10 jest najnowszym systemem operacyjnym giganta z Redmond. Aktualny produkt ma łączyć zalety swoich poprzedników, czyli popularnej “siódemki”oraz Windows 8.

W nowej jego odsłonie powróciło “klasyczne” Menu Start, dobrze znane z Windows 7, które umożliwia łatwiejsze korzystanie oraz znacznie szybszy dostęp do najpopularniejszych funkcji systemu. Warto wspomnieć o dużo większych możliwości w zakresie personalizacji, a dodatkowo obok standardowych funkcji można na nim znaleźć interaktywne kafelki oraz aplikacje interfejsu Modern UI.

Aplikacje kafelkowe mogą być uruchamiane w takim samym formacie, co programy desktopowe. Zmiana ich rozmiaru, jak również umieszczenie ich w dowolnym obszarze ekranu nie powinno stanowi żadnego problemu. Poza tym istnieje możliwość wykorzystania paska tytułowego, na którym znajdą się polecenia maksymalizowania, minimalizowania oraz zamknięcia okna jednym kliknięciem.

Ulepszony mechanizm rozmieszczenia okien aplikacji powoduje, iż praca z wieloma programami jednocześnie jest łatwiejsza, bardziej intuicyjna. System optymalizuje ich rozmieszczenie oraz podpowiada w jaki sposób wykorzystać wolną przestrzeń ekranu. Nowy geometryczny układ okien pozwala umieścić do czterech aplikacji na jednym ekranie.

Nowy przycisk Podgląd Zadań, który pojawił się na pasku zadań, umożliwia podgląd wszystkich otwartych aplikacji i plików. Dzięki tej funkcji przełączanie się między oknami jak również utworzonymi pulpitami powinno być bardziej komfortowe.

Przełączanie się pomiędzy odrębnymi pulpitami stworzonymi dla różnych celów i projektów nie stanowi już większego problemu. Szczególnie przydatne jest to w przypadku pracy z wieloma aplikacjami (jeden pulpit).

Windows 10 można pobrać w postaci obrazu ISO (32 i 64-bit).

Ponadto Microsoft udostępnił Windows Installation Media Creation Tool, czyli narzędzie które pozwala na szybkie utworzenie nośnika instalacyjnego systemu Windows 10.

Po jego uruchomieniu wystarczy wybrać język systemu (na liście znajduje się m. in. j. polski), edycję oraz architekturę (32 lub 64-bit).

W kolejnym kroku określamy, czy system ma być zapisany w postaci obrazu ISO czy na bootowalnym nośniku zewnętrznym (rozmiar co najmniej 3 GB).

Narzędzie działa na komputerach z zainstalowanym Windows 7 , Windows 8, Windows 8.1. Do utworzenia nośnika instalacyjnego niezbędny jest klucz produktu Windows.

Wymagania systemowe

  • Procesor: 1 GHz (GHz) lub szybszy
  • RAM: 1 gigabajt (GB) (32-bit) lub 2 GB (64-bit)
  • Wolne miejsce na dysku twardym: 16 GB
  • Karta graficzna zgodna z Microsoft DirectX 9 ze sterownikiem WDDM
  • konto Microsoft, dostęp do Internetu

Pobierz: Windows 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *