Windows 11 – następca “dziesiątki”

Windows 11 pulpit aplikacje

Windows 11 to system operacyjny firmy Microsoft, który oferuje spore zmiany w porównaniu do swojego poprzednika, czyli popularnego Windows 10. W nowym wydaniu przebudowano i ulepszono interfejs użytkownika – w tym między innymi odnowiono menu Start oraz usprawniono panel sterowania.
Oprócz powyższego, odświeżone środowisko oferuje dużo wygodniejszy kontakt z bliskimi osobami (na przykład za pomocą zintegrowanego z systemem oprogramowania Microsoft Teams). Widać że w “jedenastce” usprawniono dostęp do ulubionych treści. Dodatkowo darmowe Konto Microsoft daje wiele możliwości; od dostępu do tysięcy aplikacji czy schowka w chmurze, aż do usługi dysku internetowego OneDrive.

Z myślą o graczach

Kolejne “okienka” zostały również zaprojektowane z myślą o graczach. Usługę Xbox Game Pass zintegrowano z systemem, a dzięki zapisowi w chmurze, granie będzie można kontynuować na innych maszynach z Windows 11 na pokładzie. System stawia również na szybkość i wydajność w grach dzięki DirectStorage. Technologia znana z Xbox Series X/S wymagająca najnowszych dysków NVMe ma przyspieszyć ładowanie gier w “jedenastce”.

Pobieranie

Windows 11 można pobrać na różne sposoby, tj. wygenerować dostęp do pliku ISO ze strony producenta lub utworzyć nośnik instalacyjny (dysk flash USB, DVD) za pomocą (Media Creation Tool) – będzie to przydatne w sytuacji instalacji systemu na nowym komputerze lub po wymianie dysku twardego.

Wymagania systemowe Windows 11

  • Procesor: 1 GHz lub szybszy, co najmniej z 2 rdzeniami, zgodny procesor 64-bitowy lub procesor zgodny ze standardem System on a Chip (SoC)
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Wolne miejsce na dysku twardym: 64 GB
  • Karta graficzna: zgodna z biblioteką DirectX 12/WDDM 2.x
  • Wymagania systemu: oprogramowanie układowe UEFI z obsługą bezpiecznego rozruchu oraz Moduł TPM w wersji 2.0

Pobierz: Windows 11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *