Microsoft 365 wzbogaci się o nową funkcję, zapewniającą lepszą ochronę poczty elektronicznej

Office 365 bezpieczenstwo

Office 365 Advanced Threat Protection to jedna z nadchodzących funkcji bezpieczeństwa narzędzia Centrum zabezpieczeń platformy Microsoft 365. Swoją premierę ma mieć już w trzecim kwartale tego roku i jej zadaniem będzie ostrzeganie użytkowników o niebezpieczeństwach kryjących się w skrzynkach pocztowych.

Jak możemy wyczytać na stronie Microsoftu, narzędzie pozwoli zidentyfikować czy otrzymany e-mail zawiera szkodliwe oprogramowanie, jest próbą phishingu czy może stanowi spam. Dodatkowo wprowadzony zostanie filtr typów zagrożeń. Dzięki temu użytkownicy będą mogli przeglądać wszystkie swoje wiadomości i usuwać te złośliwe za jednym zamachem.

Microsoft 365 z opcją skanowania skrzynek pocztowych

Nie zabraknie również specjalnego systemu pozwalającego na automatyczne czyszczenie otrzymywanych i dostarczanych treści. Użytkownicy otrzymają ponadto opcję ręcznego skanowania skrzynki pocztowej. Wszystko to zostanie okraszone informacjami o np. pochodzeniu danego maila.

Źródło: Microsoft

Zyskają także klienci biznesowi, którzy będą mogli sprawdzić wszystkich pracowników pod kątem tego, kto dostaje największą liczbę złośliwych wiadomości. Ma to na celu zwiększenie świadomości odnośnie phishingu i innych niebezpiecznych działań. W ten sposób w firmach będzie można wykreować np. indywidualne szkolenia odnośnie zagrożeń cyfrowych.

Nowości mają pojawić się w trzecim kwartale bieżącego roku i udostępnione zostaną wszystkim klientom korzystającym z planu zawierającego zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami.

Źródło: Microsoft via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *