Windows 10 w wersji 2004 pojawi się na większej ilości komputerów..

May 2020 Update

W ostatnich latach Microsoft nie ma szczęścia do dużych aktualizacji systemu Windows 10. Każda z nich powoduje mniejsze lub większe problemy. Nie inaczej było w przypadku wersji 2004, która zadebiutowała w maju tego roku.

Były problemy z drukowaniem, połączeniem sieciowym, a zdarzało się nawet, że z systemu znikały podstawowe programy jak Notatnik i Paint. Microsoft sukcesywnie wdraża poprawki i wygląda na to, że rozpoczęła się kolejna fala automatycznych aktualizacji.

Strategia Microsoftu zakłada automatyczne wdrożenie aktualizacji na komputerach z systemem Windows 10 w wersji 1903 i 1909. Producent z Redmond korzysta z uczenia maszynowego aby wytypować więcej komputerów, które otrzymają majowy update.

Oznacza to, że użytkownicy Windows 10 w wersji 1903 i 1909 powinni automatycznie otrzymać wersję 2004 przez system Windows Update bez konieczności ręcznego sprawdzania aktualizacji. Całość przebiegnie automatycznie, a użytkownik będzie musiał jedynie uruchomić ponownie komputer.

Jak wstrzymać automatyczne aktualizacje Windows 10?

Istnieje spore grono użytkowników, którzy nadal podchodzą sceptycznie do nowości oferowanych przez Microsoft. W takim przypadku można skorzystać z opcji wstrzymania aktualizacji.

Aby wstrzymać aktualizacje Windows 10 należy przejść do ustawień Windows Update i wybierać Opcje zaawansowane, a następnie przewinąć ekran do pola “Wstrzymaj aktualizacje“. System pozwala tymczasowe wstrzymanie aktualizacji na danym urządzeniu przez maksymalnie 35 dni.

Windows Update
Windows Update / Źródło: Instalki.pl
Windows Update: Opcje zaawansowane
Windows Update – Opcje zaawansowane / Źródło: Instalki.pl

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *