Czy tak będzie wyglądał Microsoft 365 w przyszłości?

Microsoft 365

Pakiet Office to z pewnością dla wielu osób podstawowy zestaw narzędzi do pracy. Microsoft ogłosił, że już niedługo przejdzie on jedną z największych zmian projektowych w historii swego istnienia. Ma być nowocześniej, bardziej minimalistycznie i przede wszystkim – intuicyjniej. Na razie nie wiemy zbyt wiele o nowościach, lecz koncepcja giganta prezentuje się znakomicie.

Rewolucyjne zmiany

Dla wielu to może być szok, ale nadchodząca aktualizacja pakietu Microsoft 365 usunie ze wszystkich usług kultową już Wstążkę będącą z użytkownikami od 2007 roku. Co więc w takim razie z opcjami narzędziowymi? Te zostaną umieszczone na podłużnym pasku u góry ekranu. Użytkownicy otrzymają opcję jego edycji oraz przemieszczania w zależności od indywidualnych preferencji. Tyczy się to zarówno Worda, jak i Excela czy PowerPointa.

Microsoft Excel
Źródło: Medium

Grafiki koncepcyjne opublikowane przez Microsoft sugerują, że pakiet Office w końcu będzie prezentował się graficznie na miarę nowej dekady.

The Family Safety App
Źródło: Medium

Ponadto wszystkie usługi mają być przystosowane do każdego urządzenia i działać jeszcze sprawniej. Ulepszony zostanie również proces synchronizacji. Podejmowanie takich kroków daje jasno do zrozumienia, że Microsoft nie chce udostępniać aplikacji jako odrębnych programów. Mamy do czynienia z pakietem usług, którego wszystkie elementy mają się wzajemnie łączyć i uzupełniać.

Kiedy możemy spodziewać się większej dawki szczegółów oraz samego uaktualnienia do Fluent Design? Tego dokładnie nie wiadomo, lecz musimy być przygotowani na co najmniej rok oczekiwania.

Źródło: Medium, Microsoft Design, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *