Xbox Series X czy PS5? Szef Valve wybiera Xbox’a

Xbox Series X

Do premiery konsol nowej generacji pozostało jeszcze kilka miesięcy. Zarówno Sony, jak i Microsoft, muszą coraz częściej i dobitniej przekonywać użytkowników, że to akurat ich konsola jest lepsza. Decydujący wpływ dla wielu osób mogą mieć w ostatecznym rozrachunku wypowiedzi sławnych osób.

Gabe Newell wybrałby konsolę nowej generacji od Microsoftu

Gabe Newell, szef studia Valve, postanowił pomóc niektórym w wyborze. W programie The Project zadano mu pytanie odnośnie tego, która z nadchodzących konsol jest dla niego lepsza. Nie próbował uciekać od odpowiedzi. Z jego ust wyszło tylko jedno słowo – “Xbox”.

Dopytany o powód takiej decyzji rzekł, że “po prostu tak jest”Potem dodał jednak:

“Nie mam większego udziału w wyścigu tej generacji. Większość prac programistycznych wykonujemy bowiem na komputerach osobistych. Z tych dwóch urządzeń zdecydowanie wybrałbym jednak Xbox’a.”

Taka odpowiedź generalnie nie powinna dziwić. Microsoft od dłuższego czasu integruje swoją działalność z PC. Większość gier na Xbox Series X zadziała również na systemie Windows 10, więc i Valve będzie miało mniej pracy przy dostosowywaniu niektórych produkcji. Znaczenie może tu mieć też dysk SSD.

Czy wypowiedź Gabe’a wpłynie na sprzedać Xboksa? Szczerze w to wątpię, lecz im więcej podobnych słów, tym większa szansa na przekonanie niezdecydowanych użytkowników.

Zobacz również: Specyfikacja techniczna konsoli Xbox Series X

Źródło: YouTube (Newshub), Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *