“Kolekcje” zagościły w Microsoft Edge na Androida oraz iOS

Edge Chromium funkcje

Możliwość zapisywania wybranych stron w formie zakładek to niewątpliwie jedna z podstawowych funkcji współczesnych przeglądarek internetowych. Zazwyczaj ogranicza się ona do opcji tworzenia tematycznych folderów i dodawania do nich konkretnych witryn. Microsoft Edge idzie o krok dalej.

Folder z zakładkami w rozszerzonej formie?

W mobilnej odsłonie usługi pojawiła się bowiem możliwość kreowania “Kolekcji”, czyli jakby nie patrzeć – folderów z zakładkami, ale w nieco rozszerzonej formie. Do tej pory z udogodnienia mogli korzystać jedynie desktopowi użytkownicy. Jak działa funkcja?

Kolekcje” można znaleźć w dedykowanej sekcji, której ikona znajduje się w prawym górnym rogu interfejsu. Znajdując się tam można utworzyć zestaw poświęcony dowolnej kwestii, np. przepisom na ciasto. W jego obrębie jesteśmy w stanie dodawać nie tylko konkretne strony, ale też grafiki, notatki i przedmioty.

Jest to więc dosyć zaawansowana funkcja pozwalająca na tworzenie szczegółowych list. Nie da się ukryć, że mowa o przydatnej nowości, z której z pewnością skorzysta część użytkowników przeglądarki Microsoft Edge. Co jednak najważniejsze, „Kolekcje” synchronizują się ze sobą. Jeśli więc zapiszemy coś na komputerze, to dana treść pojawi się również na urządzeniu mobilnym. W tym celu należy jednak być zalogowanym na jednakowe konta Microsoft.

Źródło: YouTube, Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *