Ta aktualizacja sterowników powinna wyeliminować problemy z Wi-Fi w Windows 10

Windows 10 WiFi

Raz na jakiś czas przekazujemy informacje o błędach, które mogą wystąpić w systemie Windows 10. Jeden z bardziej irytujących w ostatnim czasie bugów dotyczył niebieskich ekranów śmierci (BSOD), pojawiających się w związku z problematycznymi sterownikami Wi-Fi. Właśnie go rozwiązano, a okazało się, że winowajcą był Intel.

Problem z Wi-Fi oraz BSOD w Windows 10

Aktualizacja firmy Intel z czerwca 2021 roku dla systemu Windows 10 rozwiązuje uciążliwy błąd niebieskiego ekranu śmierci, spowodowany przez sterowniki Wi-Fi. Równolegle wydano aktualizację sterowników Bluetooth, mającą za zadanie wyeliminować błędy w Menedżerze Urządzeń, goszczące w OS-ie po próbie sparowania klawiatury lub słuchawek Bluetooth.

Obie poprawki należy zainstalować za pośrednictwem narzędzia Intel Driver & Support Assistant. Po rozpoczęciu procedury wyszukiwania aktualizacji, te zostaną odnalezione automatycznie. Jeśli trapią Was obecnie problemy, od ich rozwiązania dzieli Was kilka kliknięć myszą. Oprócz krytycznych poprawek błędów firma Intel twierdzi, że rozwiązała również problemy z bezpieczeństwem, dotyczące niektórych konfiguracji i kart w systemie Windows 10 – to miła wartość dodana.

Intel Driver & Support Assistant
Źródło: Instalki.pl

Nowe aktualizacje są dostępne dla następujących kart bezprzewodowych dla urządzeń z systemem Windows 10:

  • Ver. 22.50.1.1 dla Wi-Fi 6E AX210, AX201, AX200, Wireless-AC 9560, 9461/ 9462, 9260.
  • Ver. 20.70.23.1 dla Intel dual-band wireless-AC 8265 i 8260,
  • Ver. 19.51.35.2 dla dual-band wireless-AC 3165, 3168, i rodziny 7265.

W aktualnych sterownikach nie ma nowych funkcji do wypróbowania, a użytkownicy nie zauważą z pewnością żadnej poprawy w zakresie łączności lub wydajności. Warto pamiętać o tym, że takie aktualizacje powinny być instalowane tylko wtedy, gdy naprawdę ich potrzebujesz lub masz problemy z aktualnymi sterownikami.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *