Wiec tak. Jak chodzi o vlite to udalo mi sie nim zintegrowac polski pakiet jezykowy ale nie wiem jak to dziala jeszcze bo nie instalowalem. Narazie sciagam z Torrenta pakiet jezykowy X86 ktory zajmuje 5,79 Gb ale na ta chwile malo osob ja ma i idzie powoli. moze na jutro bedzie. Posiadam na dysku sciagniete z torrenta 2 wersje visty sp2 (x86 i x64). Teraz do wirtualnego napedu zaladowalem plik ktory utworzylem vlitem i sie odpala instalator i pyta o wybor jezyka. Mi to szczegolnie nie przeszkadza ale chce zrobic zeby domyslnie ladowal polski bez zadnych pytan. PS czy tak jak w opisie egonka beda znowu jakies problemy z liczba odpowiadajaca za rodzaj instalowanego systemu? (ultimatealbo home premium itp). Bo zrobil bym taka wersje i udostepnil na jakims serwerze dla potomnosci. Aha jeszcze zapomnialem bo pisales cos o integracji sp2 za pomoca vlite. Wszystko by bylo super bo mam sam SP2 w wersji x86 jak i w wersji x64 ale vilite nie rozpoznaje pliku bo jest to plik exe a vlite czyta tylko cab. Czytalem na zagranicznych forach ze ludzie probowali wypakowac exe do caba ale bledy po instalacji wywalalo rozne. Jak wgrac spolszczenie do samego Internet explorera 8?
1. Sam vLite nie używam - nie ufam temu narzędziu. Zbyt wiele było w przeszłości kontrowersji z nim związanych (błędne integracje, problemy wyskakujące nagle po 2 miesiącach korzystania ze zintegrowanego nim systemu, itp.). Nie wiem przez to czy integracja pakietu językowego przebiega poprawnie - zobaczysz to dopiero po zainstalowaniu zintegrowanej przez Ciebie Visty.
2. Do testów polecam VirtualBox-a - tworzysz wirtualną maszynę, instalujesz system i gdy działa polski język - masz pewność, że wszystko poszło jak należy i możesz usunąć niepotrzebne już pliki.
3. Musisz stworzyć plik odpowiedzi instalatora - zwie się to 'unattended installation'.
Instrukcje znajdziesz np. tutaj
[strona nie jest już dostępna] ,
http://www.msfn.org/board/index.php?showforum=149
4. Co do numeru obrazu (Image) z opisu Egonka - ciężko powiedzieć. Zależy to od tego jaką wersję Visty posiadasz.
Numer obrazu, który podajesz jest związany z dość banalną rzeczą ... Gdy zerkniesz na oryginalną i niemodyfikowaną płytę z Windows Vista okaże się, że możesz przy pomocy jednego krążka zainstalować bodajże 6/7 różnych edycji Windows Vista. Podczas instalacji wskazujesz tylko na liście czy chcesz instalować "Ultimate", czy "Business, czy N", ... Instalator po dokonaniu przez Ciebie wyboru wywołuje jeden z obrazów (zawartych w pliku install.wim), odpowiedzialny za instalację tej konkretnej edycji systemu.
Załóżmy, że na płytce x32 dla Windows Starter numer obrazu to 1, dla Home Basic to 2, dla Home Premium to 3, dla Business to 4, dla Ultimate to 5, ... (dalej edycje 'N').
Jeżeli w czasie modyfikacji wybierzesz '3' jako numer Image, będziesz modyfikował obraz odpowiedzialny za Vistę Home Premium. Gdy później w instalatorze wskażesz instalację "Home Premium", zostanie zainstalowana 'Twoja' wersja.
Problem powstanie, gdy zainstalować będziesz chciał np. wersję "Business" - tej wersji przecież nie modyfikowałeś i zainstaluje się wersja niezmieniona ...
Aby krążek był 'kompletny', trzeba zmodyfikować wszystkie podobrazy po kolei (ale jest to dokładnie kilka razy więcej pracy).
Tak to wygląda w 'standardowych' modyfikacjach - być może bardziej kompleksowo działa vLite. Nie wiem, jak wspominałem nie używam go. Może to jednak wpływać na numer obrazu wersji "Ultimate".
Jeżeli ktoś zmodyfikował obrazy w ten sposób, że wersje Home Basic i Home Premium zostały usunięte z krążka -Ultimate będzie oznaczony jako '2'.
Jeśli ktoś wrzucił kopię oryginalnego nośnika - Ultimate będzie oznaczony jako '5'.
Jeśli będzie to 64-bitowa 'wersja' oryginalnego krążka - Ultimate będzie pod '4'.
Jeśli ktoś zintegrował samodzielnie WAIKiem obraz Ultimate - będzie to '1'
Niestety - nie ma reguły - musisz to sam odkryć.
5.
a) Ja instalowałem SP1 i SP2 z plików exe, bo integrowałem w końcu pakiety SP i językowe używając Audit Mode i WAIK - nie przejmowałem się więc postacią (exe) pakietu SP2. Wystarczyło jednak, że teraz wstukałem dla sprawdzenia (nazwa uproszczona) "Sp2.exe /help" i pojawił mi się ekran jak poniżej:
Wynikałoby z niego, że wystarczy wpisać:
sp2.exe /integrate:c:\cokolwiek , aby zintegrować dodatek.
Możliwe, że polecenie do zwyczajnie rozpakuje SP2 do danego katalogu i uruchomi instalator - nie mam w tej chwili zbyt wiele miejsca na dysku, aby to sprawdzić.
b) możesz sam rozpakować SP2.exe np. WinRar-em i uzyskasz pliki cab w środku - wychodzę jednak z założenia, że bezużyteczne dla Ciebie
c) spróbuj uruchomić sp2 z parametrem -x (sp2.exe -x).
6. Wgranie spolszczenia polega na ściągnięciu pakietu lokalizacyjnego dla IE8 (w formacie msu - MS Update).
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=507d4589-ca97-4c5a-9c0f-bb9a3c68cc49Banalna sprawa. Jeśli o integrację chodzi - tutaj masz szczegółową instrukcję integracji -
http://blogs.msdn.com/ie/archive/2008/06/20/slipstreaming-ie8.aspxJa polecę tyko nieco inną niż podana przez autora formę sprawdzenia poprawności integracji.
Wystarczy w konsoli wpisać echo %errorlevel% (zamiast podglądać logi pkg) - jeśli pokaże zero, integracja powiodła się.