TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z systemem

Problem z systemem
« dnia: 31 Październik 2011, 22:10:06 »
Niedawno kupiłam laptopa, wszystko było w porządku aż do teraz. Nie mam pojęcia co się stało, po prostu zaczął się ciąć, a korzystanie z niego jest niemal niemożliwe. Chciałam przywrócić system, ale nie mogę, wyskakuje komunikat: "System Windows wykrył uszkodzenie systemu plików na dysku OS (C:). Musisz sprawdzić błędy na tym dysku, aby można go było przywrócić". Nie wiem co mam zrobić, kompletnie się nie znam na takich rzeczach :P Chciałabym, żeby obyło się bez oddawania do serwisu, mam nadzieję, że z czyjąś pomocą uda mi się jakoś to naprawić.

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Problem z systemem
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Październik 2011, 23:16:48 »
Spróbuj podczas uruchamiania komputera wciskać przycisk F8 aż pojawi się okna gdzie powinna być opcja "Napraw komputer" i dalej postępuj zgodnie z zaleceniami.

Odp: Problem z systemem
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopad 2011, 00:20:31 »
już próbowałam, nic to nie daje :\

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Problem z systemem
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Listopad 2011, 01:48:03 »
proponuje na początek defragmentacje dysku : Wybierz menu Start | Wszystkie programy | Akcesoria | Narzędzia systemowe | Defragmentator dysków. Następnie zdefragmentuj wszystkie dyski, które są sprawdzane podczas rozruchu systemu. jezeli to nie pomaga proponuje :


Sprawdzanie dysku twardego pod kątem błędów

Otwórz folder Komputer, klikając przycisk Start, a następnie klikając polecenie Komputer.

Kliknij prawym przyciskiem myszy dysk twardy, który chcesz sprawdzić, a następnie kliknij polecenie Właściwości.

Kliknij kartę Narzędzia, a następnie w obszarze Sprawdzanie błędów kliknij przycisk Sprawdź.   Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.

Aby automatycznie naprawić problemy z plikami i folderami wykryte podczas skanowania, zaznacz pole wyboru Automatycznie napraw błędy systemu plików. W przeciwnym razie sprawdzenie dysku spowoduje jedynie zgłoszenie problemów, ale nie zostaną one rozwiązane.

Aby przeprowadzić dokładne sprawdzanie dysku, zaznacz pole wyboru Skanuj dysk i próbuj odzyskać uszkodzone sektory. Ten rodzaj skanowania umożliwia podjęcie próby znalezienia i naprawienia błędów fizycznych na dysku twardym i może potrwać znacznie dłużej.

Aby sprawdzić zarówno błędy systemu plików, jak i błędy fizyczne, zaznacz oba pola wyboru — Automatycznie napraw błędy systemu plików oraz Skanuj dysk i próbuj odzyskać uszkodzone sektory.

Kliknij przycisk Start.

W zależności od rozmiaru dysku twardego sprawdzanie może potrwać kilka minut. Aby uzyskać optymalne wyniki, podczas sprawdzania błędów nie należy korzystać z komputera do innych zadań.

Uwaga

Zaznaczenie pola wyboru Automatycznie napraw błędy systemu plików dla dysku, który jest w użyciu (na przykład dla partycji zawierającej system Windows), spowoduje wyświetlenie monitu o przełożenie procedury sprawdzania dysku do następnego uruchomienia komputera.

Jezeli te wyzej nie naprawiają problemu proponuje bardziej zaawansowaną opcje ale niestety po tej operacji !!!!! TRACISZ WSZYSTKIE DANE Z DYSKU !!!!!


pobierz http://www.expressit.pl/MHDD.iso i wypal obraz na płytke .
 uruchom z niej komputer,
z menu wyboru należy wybrać opcję nr 2,
Po wybraniu opcji nr 2 pojawi się ekran z dostępnymi dyskami. Powinna tam wyświetlić się nazwa naszego dysku.Wybieramy więc odpowiednią cyfrę przypisaną do naszego dysku i zatwierdzamy ENTEREM. Pojawi się główny ekran programu MHDD w którym wykonujemy czynności na dysku twardym.Nas interesuje zapoznanie się ze stanem dysku twardego, w tym celu przeprowadzamy skanowanie powierzchni. Naciskamy F4 i gdy pojawi się okienko, ponownie naciskamy F4.Czas skanowania zależny jest od rozmiaru dysku twardego. Przy dużych dyskach (kilkaset GB) może potrwać nawet kilka godzin!
Gdy skanowanie dysku dobiegnie końca, pojawi się ekran z wynikami skanowania.Z kolumny po prawej stronie możemy odczytać następujące dane na temat kondycji naszego dysku.

Oto co oznaczają czasy odczytu:

<3ms – bloki z prędkością odczytu poniżej 3ms (szare – dobre)
<10ms – bloki z prędkością odczytu poniżej 10ms (szare – dobre)
<50ms – bloki z prędkością odczytu poniżej 50ms (szare – dobre)
<150ms – bloki z prędkością odczytu poniżej 150ms (zielone – nie świadczy to dobrze, ale to jeszcze nie błąd)
<500ms – bloki z prędkością odczytu poniżej 500ms (czerwone – niestabilny odczyt, opóźnienie – są problemy)
>500ms – bloki z prędkością odczytu powyżej 500ms (brązowe – niestabilny odczyt, mogą zmienić się w bad sektory)

A oto co znaczą błędy odczytu:

? TIME – przekroczenie czasu żądania (odczyt niemożliwy, dysk „zawiesza” się w tym miejscu), bardzo prawdopodobny „zgon” dysku
x UNC – uszkodzony sektor (bad)
! ABRT – żądanie odrzucone (nie znaleziono sektora – poważny błąd, możliwe uszkodzenie powierzchni)
S IDNF – nie znaleziono znacznika sektora (najprawdopodobniej uszkodzone firmware dysku – nie do naprawienia w „domowych” warunkach)
A AMNF – nie znaleziono znacznika adresu (problem z nagłówkami opisującymi sektory)

Teraz gdy już znamy stan naszego dysku twardego i ilość bad sektorów, podejmijmy się próby jego naprawy. Przeprowadźmy więc pierwszy etap, czyli zerowanie dysku. W tym celu, wpisujemy komendę erase,
Zatwierdzamy enterem, po czym rozpocznie się proces zerowania.
Długość procesu zerowania też jest zależna od rozmiaru dysku i w przybliżeniu może trwać tyle czasu ile trwało jego pełne skanowanie.

Po zakończonym zerowaniu, należy wykonać tzw. „remap” dysku. W tym celu wciskamy F4 i pojawi się nam okienko, w którym włączamy opcje „Remap” (enterem)
Zatwierdzamy wybór wciskając F4 i zaczyna się proces remapowania. Remap dysku trwa również podobnie do jego skanowania i zerowania

EDIT ^^^^^ ten sposób jest naprawde dobry gdy tracimy nadzieje ze nasz dysk nadaje sie do pracy - wiele dysków tym sposobem przywrociłem do zycia.

« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2011, 01:52:01 wysłana przez kamiton »