3DMark for Windows 8 – zapowiedziano nowy benchmark

Firma Futuremark ujawniła najnowsze informacje odnośnie ich flagowego produktu – 3DMark. Według najnowszych doniesień, producent rozpoczął prace nad kolejnym wydaniem programu, który będzie przeznaczony dla systemu operacyjnego Windows 8. Warto wspomnieć, że premiera nowego oprogramowania nastąpi już w 2012 roku.

Nazwa robocza nowej wersji programu to 3DMark for Windows 8 i jej głównym zadaniem będzie wykonywanie pomiarów wydajności wszystkich podzespołów znajdujących się w komputerze. Firma Futuremark zamierza skupić się na kompatybilności aplikacji z systemem operacyjnym Windows 8. W tym wypadku będzie ona w pełni obsługiwała nie tylko komputery stacjonarne, ale również notebooki (z procesorami opartymi na architekturze x86) i tablety wyposażone w procesory ARM.

Twórcy zapewniają, że nowy 3DMark będzie bez problemów działał w obu interfejsach Windows 8 – klasycznym i Metro. Natomiast nie ma pewności, czy ich flagowy produkt będzie obsługiwał starsze systemy operacyjne (Windows Vista, 7). Szef firmy Futuremark, Jukka Mäkinen, twierdzi że 3DMark for Windows 8 będzie najbardziej uniwersalnym i rozbudowanym wydaniem serii, zapewniającym dokładniejsze pomiary i odpowiednie porównania wydajności w grach na wszystkich urządzeniach oraz opcjach graficznych dostępnych z poziomu Windows 8.

Źródło: Futuremark

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *