Kolejny rekord Microsoftu – 400 mln instalacji Windows 10

Windows 10 download screen

Microsoft podczas konferencji Ignite ogłosił, że Windows 10 jest już zainstalowany na 400 mln urządzeń na całym świecie. Wliczają się w to nie tylko komputery, ale również smartfony, tablety, a nawet konsole Xbox One.

Ostatnie informacje Microsoftu odnośnie liczby instalacji Windows 10 pochodzą z 29 czerwca. Wtedy przekazano, że Dziesiątka zagościła już na 350 mln urządzeń.

Łatwo zatem policzyć, że do 26 września każdego dnia przybywało około 568 tys. nowych sprzętów napędzanych przez Windows 10. Pomimo imponującego wyniku jest to zdecydowany spadek formy.

Dzienna liczba nowych instalacji od początku premiery Windows 10 jeszcze nigdy nie była tak niska. Ma to oczywiście związek z faktem, że od końca lipca system nie jest już darmowy i należy za niego zapłacić. Powoli może się również kończyć pula użytkowników, którzy są zainteresowani przesiadką.

Do miliarda, który niegdyś założył sobie Microsoft, wciąż sporo brakuje. Początkowo gigant z Redmond chciał osiągnąć tę liczbę instalacji do 2018 roku. Jakiś czas temu plany jednak zweryfikowano.

Źródło: Instalki

1 thoughts on “Kolejny rekord Microsoftu – 400 mln instalacji Windows 10

  1. Najnowsze procesory posiadaja co prawda funkcje niedostepne dla starszych OS- w, ale sa one zwiazane przede wszystkim z oszczedzaniem energii i nie wplywaja w odczuwalny spos b na wydajnosc. C z, najwyrazniej 400 milion w aktywnych instalacji Windows 10 to dla amerykanskiego giganta caly czas niewiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *