9-latek najmłodszym specjalistą Microsoft na Świecie

Wiadomo, że Polacy są bardzo rozgarnięci w zakresie informatyki, jednak wśród narodów azjatyckich opinią znakomitych informatyków cieszą się przede wszystkim Hindusi. The Times of India donosi, że 9-letni chłopiec, Pranav Kalyan, zdał właśnie egzamin Microsoft Certified Technology Specialist. Dzięki temu stał się najmłodszą osobą, która zdała test na certyfikowanego specjalistę Microsoft. Do tej pory najmłodszym posiadaczem certyfikatu był 12-latek z Dubaju.

Pranav urodził się w Indiach, jednak obecnie mieszka w Kalifornii. Po raz pierwszy zaczął pracować przy komputerach w wieku 2 lat. Jego ojciec Kalyan stwierdza: “Małego Pranava bardziej fascynowały komputery niż zabawki. W wieku 6 lat zaczął pisać małe programy. On jest w stanie rozwiązywać problemy w rachunku różniczkowym i całkowym. Jego biegłość w matematyce pomogła mu pisać programy.” Cóż, Indie to kraj “twórczyni matematyki” Lilavati. Słabi na Igrzyskach Olimpijskich, Hindusi znakomicie radzą sobie w pracy umysłowej.

kalyan

Pranav Kalyan przygotował się do egzaminu w ciągu 18 miesięcy. Chłopiec mówi, że w wakacje spędził osiem godzin dziennie na programowaniu. Pranav mówi, że gdy dorośnie chce być naukowcem. Wygląda na to, że zanim to się stanie, może sporo zarobić dzięki pracy programistycznej.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *