99,7% aplikacji z WP8 jest kompatybilna z 512 MB RAM-u

W dniu wczorajszym Nokia zapowiedziała swój nowy telefon – Lumię 625, która jest wyposażona jedynie w 512 MB pamięci RAM. Wiele osób zastanawiało się, czy jest to wystarczająca ilość, aby zapewnić odpowiedni komfort i przede wszystkim – czy wszystkie aplikacje będą kompatybilne z tym smartfonem. Redaktorzy All About Windows Phone stworzyli specjalny raport, wyjaśniający tę kwestię.

Okazuje się, że aż 99,7% aplikacji znajdujących się w Windows Store jest kompatybilna z urządzeniami posiadającymi zaledwie 512 MB pamięci RAM. Aktualnie wyłącznie 331 programów wymaga większej ilości pamięci operacyjnej.

wp8_apps

Podobnie sprawa wygląda w przypadku gier, które przecież są najbardziej pamięciożerne wśród wszystkich aplikacji. Według raportu aż 99,6% wszystkich pozycji można bezproblemowo odpalić na telefonie z 512 MB RAM. Oczywiście niecałe 0,4% stanowią najbardziej zaawansowane produkcje, jak chociażby Halo: Spartan Assault czy FIFA 13, jednakże część z nich otrzymuje aktualizacje, które optymalizują działanie na starszym sprzęcie. W taki sposób zmniejszone zostały wymagania Temple Run, a w najbliższym czasie do zestawu dołączy także wspomniany Halo: Spartan Assault.

Jak widać, urządzenia działające w oparciu o Windows Phone 8 nie potrzebują 2 GB pamięci RAM i czterordzeniowego procesora, aby poprawnie uruchamiać większość aplikacji. Pod wątpliwość można jedynie poddawać płynność działania niektórych z nich, ale to już kwestia bardziej indywidualna.

Źródło: AAWP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *