Acer: Pierwszy 8-calowy tablet z Windows 8

Acer Iconia W3 to pierwszy 8-calowy tablet, który napędzany jest przez pełnoprawną wersję Windows 8, dzięki czemu oferuje ogrom możliwości skondensowanych w niewielkich wymiarach. Wysoka mobilność oraz niewielka cena to zalety, które producent podkreśla na każdym kroku.

Acer Iconia W3 wyposażony jest w ekran o przekątnej 8.1 cala, działający w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor Intel Atom 1,8 GHz oraz 2 GB RAM-u. W zależności od wersji, tablet zaoferuje 32 lub 64 GB pamięci do dowolnego wykorzystania. Slot microSD pozwoli rozbudować tę pojemność o dodatkowe 32 GB. Sprzęt posiada dodatkowo złącze micro HDMI, USB 3.0 oraz Thunderbolt. Bezprzewodową komunikację zapewni moduł Wi-Fi oraz Bluetooth 4.0. Według zapewnień producenta, bateria ma starczyć na około 8 godzin pracy.

Acer Iconia W3

Iconia W3 serwowana jest w zestawie z o wiele większą klawiaturą, która ma ułatwić codzienną pracę. Rozwiązanie fajne, ale duże rozmiary jakoby przekreślają główną zaletę tabletu, jaką jest mobilność. Pierwsi recenzenci, którzy mieli już okazję trzymać nową Iconię w rękach, narzekają również na mocno budżetowe wykonanie.

Co w zasadzie nie dziwi, w końcu tablet ten od samego początku był produkowany z myślą o jak największym wyważeniu parametrów w stosunku do ceny. Ta ostatnia została ustalona na pułapie 329 Euro za wersję 32 GB (379 za 64 GB) i to właśnie dzięki niej urządzenie może odnieść większy sukces na rynku.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *