Acer pokazał dwa nowe urządzenia z Windows 8

Podczas specjalnej konferencji w Nowym Jorku tajwański producent zaprezentował dwa nowe urządzenia z Windowsem 8. Nowości wskazują, że Acer stawia mocny nacisk na interfejs dotykowy (również w laptopach). Zaprezentowane urządzenia to innowacyjne notebooki z Windows 8 na pokładzie (Acer Aspire R7 i Acer Aspire P3).

Najciekawszą nowością jest Acer Aspire R7 – 15-calowy notebook, który może być przekształcony w tablet. Wszystko za sprawą innowacyjnej konstrukcji, która sprawia, że ekran urządzenia może być przesuwany czy obracany. Możliwości Aspire R7 zaprezentowano na poniższym materiale wideo.

Acer Aspire R7 wyposażono w 15,6-calowy dotykowy ekran Full HD, procesor Intel Core i5 trzeciej generacji, 6GB pamięci RAM DDR3 (z możliwością rozbudowy do 12GB), dysk twardy SSD o pojemności 24GB oraz drugi dysk SATA 500GB, grafikę Intel HD Graphics 4000, dwa porty USB 3.0 i jeden port USB 2.0, cyfrowy czytnik kart pamięci, łączność Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth oraz wyjście HDMI. Na uwagę zasługuje ekran posiadający rozdzielczość 1920 x 1080 i szeroki kąt widzenia 178°. Multitouch obsługuje do 10 punktów. Całość napędzana jest przez system Windows 8. Całość waży około 2,4 kilograma czyli całkiem sporo jak na urządzenie mobilne jednak pamiętajmy, że jest to notebook.

Urządzenie może pracować w kilku trybach. Pierwszy z nich to tryb notebooka z klasycznym położeniem ekranu i fizyczną klawiaturą. Tryb Ezel pozwala przybliżyć ekran aby dostęp do dotykowego ekranu był łatwiejszy przy jednoczesnym zachowaniu dostępu do klawiatury. Tryb wyświetlania to nic innego jak ekran obrócony tyłem do osoby zajmującej miejsce przy klawiaturze urządzenia. Dzięki temu można zaprezentować dowolne treści osobie siedzącej naprzeciwko bez konieczności obracania całego komputera. Ostatni, tryb klawiatury przemienia notebooka w tablet bowiem ekran dotykowy położony jest na płasko. Sugerowana cena detaliczna wynosi $999.

Acer Aspire P3 jest zupełnie innym urządzeniem. Producent twierdzi, że na nowo zdefiniował pojęcie ultrabooka jednak przypatrując się bliżej stwierdzamy, że Aspire P3 to po prostu tablet z Windows 8 z dołączoną klawiaturą. Urządzenie wyposażono w 11,6-calowy wyświetlacz HD, procesor Intel Core i3/i5, 2 GB RAM oraz baterię pozwalającą na maksymalnie sześć godzin pracy bez dodatkowego zasilania. Całość waży około 1,38 kilograma. Wbudowana kamera Acer Crystal Eye HD nagrywa filmy w rozdzielczości 720p HD. Sprzęt będzie dostępny w wersji 60 i 120GB. Sugerowana cena detaliczna wynosi 799,99 dolarów.

Źródło: Acer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *