Akcjonariusze Nokii zgodzili się na przejęcie firmy przez Microsoft

Na początku września informowaliśmy o przejęciu Nokii przez Microsoft. Dotychczas jednak nie wszystkie kwestie formalne zostały uregulowane i dopiero teraz poznaliśmy szczegółowe informacje o jednej z największych transakcji nadchodzących miesięcy.

Zdecydowana większość, a dokładniej 99.7 % akcjonariuszy fińskiego producenta, zagłosowało ostatecznie za przejęciem przez firmę z Redmond. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, kwota transakcji wyniesie 5.44 mld euro, zaś wszelkie formalności zostaną zakończone do pierwszego kwartału przyszłego roku. Warto przypomnieć, że wraz ze sfinalizowaniem umowy, Microsoft przejmie zarówno patenty Nokii, jak również urządzenia z rodziny Lumia i Asha, a także serwis mapowy.

Przy okazji zapowiedzi odejścia Steve’a Ballmera na emeryturę, poinformowano również o planach uwzględnienia na to stanowisko Stephena Elopa, a więc byłego szefa Nokii. Pod uwagę brani są również Alan Mulally, pełniący funkcję dyrektora generalnego firmy Ford, Tony Bate (były prezes Skype), a także Satya Nadella (wiceprezes działu Cloud i Enterprise w Microsofcie).

Źródło: Phonearena, Foto: TechnoBuffalo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *