Aktualizacja opcjonalna Windows 10 KB4601382 usunie kilka błędów..

Windows 10

Błędy w Windows 10 występują na porządku dziennym i nie da się ich uniknąć. Nawet jeśli przez lata użytkowania najnowszego systemu Microsoftu nie doświadczyłeś ani jednego z nich, nie oznacza to wcale, że inni mają tyle samo szczęścia. Pod kontrolą Windows 10 pracuje już ponad miliard urządzeń i pewne problemy po prostu muszą się pojawiać. Microsoft stara się regularnie je rozwiązywać, czego wyrazem jest między innymi aktualizacja o numerze KB4601382.

KB4601382 to aktualizacja opcjonalna

Windows 10 KB4601382 to najnowsza poprawka firmy Microsoft, która ma na celu naprawienie krytycznych błędów wpływających na gry, aplikacje komputerowe i monitory z trybem wyświetlania obrazu HDR. Opcjonalna aktualizacja została udostępniona 24 lutego i wielu z Was mogło jej nie zauważyć, bowiem znajduje się pośród łatek opcjonalnych, które nie są instalowane automatycznie. Warto ją zainstalować, o ile masz jakiekolwiek problemy z grami, stabilnością pracy systemu lub migotaniem ekranu.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to zbiorcza styczniowa aktualizacja Windows 10 spowodowała wiele problemów graczom, z których część wydaje się nie mieć rozwiązań. Raporty dotyczące usterek wymienianych w tym wpisie trapią jednak co poniektórych miesiącami, więc źródło kłopotów może leżeć jeszcze głębiej.

KB4601382 - Windows Update
Windows 10 KB4601382 – poprawka opcjonalna / Źródło: Instalki.pl

Oprócz tych zmian firma Microsoft rozwiązała problem polegający na tym, że użytkownicy nie mogli uruchamiać aplikacji Win32 z poziomu wiersza poleceń. Microsoft nadal bada raporty dotyczące problemów z odtwarzaniem wideo w Google Chrome i Edge, gdyż w tych dwóch przeglądarkach internetowych nie zostały one wciąż usunięte.

Instalacja KB4601382

Aby zainstalować omawianą tu aktualizację, należy przejść do menu Ustawienia, do sekcji aktualizacji, a następnie znaleźć poprawkę opcjonalną KB4601382 i ją zainstalować.

Najważniejsze zmiany KB4601382 to:

  • usunięcie problemu z renderowaniem ekranu
  • usunięcie problemu z migotaniem obrazu podczas odtwarzania wideo
  • usunięcie problemu z wyświetlaczami HDR
  • przygotowanie urządzeń na usunięcie Adobe Flash Player
  • poprawa działania usługi WinHTTP

Jeśli nie masz żadnych problemów z Windows 10, nie instaluj poprawek opcjonalnych. Mogą wtedy narobić więcej złego niż dobrego.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *