Aktualizacje dla Windows 10 Mobile niezależnie od operatorów

Każdy posiadacz smartfona z pewnością wie, jak irytujący może być proces aktualizacji systemu do nowszej wersji. Pomimo iż producent udostępnił już wymagane pliki, niektórzy nie mogą ich zainstalować, gdyż aktualizacja musi być zatwierdzona przez operatora.

To dość często spotykany problem, szczególnie na Androidzie. Jak się okazuje, system Windows 10 Mobile będzie go pozbawiony. Microsoft wypracował bowiem sposób, dzięki któremu ominie operatorów GSM.

Dlaczego w ogóle operatorzy muszą testować nowe wersje systemu? Sprawdzają oni przede wszystkim kompatybilność z własną siecią i częstotliwościami, z których korzystają.

Microsoft postanowił wydzielić element związany z obsługą sieci od innych komponentów systemu. Dzięki temu operatorzy nie będą musieli testować nowych buildów, gdyż najważniejszy z ich punktu widzenia element nie będzie zmieniony.

W ten sposób użytkownicy Windows 10 Mobile będą otrzymywać częstsze i szybsze aktualizacje. Operator będzie uczestniczył w procesie weryfikacji tylko wtedy, gdy zmianie ulegnie moduł odpowiedzialny za sieć.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *