Microsoft stawia na aktualizacje zbiorcze w przypadku Windows 7 oraz 8

Windows 7 aktualizacja

W maju Microsoft wydał aktualizację zbiorczą dla Windows 7, zawierającą wszystkie dotychczas wydane łatki systemu. Jak się okazuje, nie był to pojedynczy przypadek, a zapowiedź nowego sposobu uaktualniania Siódemki.

Amerykańska firma ujawniła właśnie, że zmienia sposób aktualizacji starszych systemów operacyjnych – Windows 7, Windows 8.1, Server 2008 R2 SP1, Server 2012 oraz Server 2012 R2. Na czym polegają różnice?

Zamiast pojedynczych paczek plików, które należy pobierać oddzielnie, Microsoft będzie wypuszczał aktualizacje zbiorcze. Będzie to miało miejsce raz w miesiącu.

Takie podejście do tematu sprawia, że system będzie musiał pobrać jedną paczkę, zamiast kilkunastu. To ułatwienie dla osób, które od dawna nie aktualizowały Windowsa lub wykonały czystą instalację – nie będą musieli pobierać setki plików, co dotychczas było dość uciążliwe.

Aktualizacja zbiorcza będzie w sobie zawierać wszystkie dotychczas wydane łatki i poprawki. Jeżeli zatem użytkownik przez jakich czas nie będzie aktualizował systemu, wystarczy, że pobierze najnowszą wersję łatki, by otrzymać wszystkie.

Zbiorcze wydania będą się ukazywać raz na miesiąc, począwszy od października 2016 roku. Początkowo nie będą uzupełniane o dotychczas wydane łatki. Tak więc aktualizacja grudniowa będzie zawierać wyłącznie pliki z grudnia, listopada i października, choć Microsoft obiecuje, że z czasem będą do nich dodawane wcześniejsze wydania.

Podobny sposób aktualizacji już teraz funkcjonuje w Windows 10.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *