Aplikacja Office Lens dostępna także w Google Play

Office Lens to jedna z przydatniejszych aplikacji, która dotychczas była dostępna na Windows Phone oraz iOS. Od niedawna mogą ją również pobrać użytkownicy smartfonów z Androidem. Dzięki niej w prosty sposób zeskanujemy wszystkie materiały i zapiszemy je na dysku sieciowym.

Office Lens po raz pierwszy pojawiło się w marcu 2014 na smartfony z Windows Phone. W ubiegłym miesiącu wydana została wersja na iOS, a teraz Microsoft uzupełnia tę kolekcję o Androida.

Dzięki aplikacji w szybki sposób zeskanujemy np. książkę, robiąc jej zdjęcie. Możliwe jest również zrobienie zdjęcia np. tablicy z notatkami, by bezproblemowo przenieść je na nasze urządzenie. Co najważniejsze – aplikacja rozpoznaje kąt, pod jakim wykonujemy fotkę. Zdjęcie można zrobić z boku, a skan i tak będzie idealnie odwzorowany.

Office lens 540px
Office Lens potrafi zeskanować notatki z tablicy

Użytkownicy, którzy brali udział w testach aplikacji informują, że doskonale radzi sobie ona np. ze skanowaniem książki, której strony są zdeformowane przez np. zniszczoną okładkę. Algorytm Office Lens rozpoznaje kontury skanowanego dokumentu i usuwa całą resztę. Dzięki temu robiąc zdjęcie paragonu leżącego na stole zeskanowany zostanie wyłącznie paragon. Aplikacja nie tylko wykrywa kontury, ale również poprawia czytelność skanowanego tekstu, rozjaśniając i czyszcząc fotkę.

Tak stworzony skan możemy zapisać na smartfonie, jak również przenieść na dysk sieciowy OneDrive lub do aplikacji OneNote, by do materiałów mieć dostęp także z innych urządzeń.

Aplikację można pobrać za darmo na urządzenia z Androidem bezpośrednio z Google Play.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *