Aplikacje z Windowsa dostępne na Xbox One?

Xbox One działa na odpowiednio zmodyfikowanej wersji Windows 8 – to jest pewne. Według oficjalnych informacji aplikacje z tego systemu nie będą kompatybilne z konsolą, ale czy aby na pewno? Najnowsze rewelacje pochodzące z twitterowego konta Justina Angela temu zaprzeczają.

Justin Angel wrzucił do sieci zrzut ekranu, który dowodzi współistnienia plików z gry Homefront 2 na WinRT wraz z DurangoLauncher.exe. Wszystko wskazuje zatem na to, że konsola będzie w stanie uruchamiać aplikacje napisane pod Windows 8. Tym bardziej, że jakiś czas temu podczas konferencji jeden z pracowników Microsoftu oznajmił, że „jeśli chcesz się nauczyć programować pod Xbox One, musisz zacząć pisać aplikacje pod Windows 8”.

2013-07-31_222821

Sprawa nabiera rumieńców, gdy dorzucimy do tego możliwość własnoręcznego wydawania gier na Xbox One, o czym Microsoft poinformował w poprzednim tygodniu. Jeżeli powyższe informacje okażą się prawdziwe, przenoszenie gier z Windowsa na konsolę Microsoftu powinno być niezwykle proste. I faktycznie takie musi być, skoro część produkcji z XO na targach E3 działała na komputerach wyposażonych w Windows 7.

Czekam na oficjalne stanowisko Microsoftu w tej sprawie.

Źródło: Twitter, Kotaku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *