Asus, Dell, Lenovo i Samsung przygotują tablety z Windows RT

W ciągu ostatnich kilku tygodni głośno zrobiło się o pierwszym tablecie wydanym pod oficjalną marką Microsoft, Surface. Rzecz jasna, oczekiwany przez firmę z Redmond sukces Windows RT, potrzebuje także tabletów wyprodukowanych przez znane marki producentów. Microsoft potwierdził oficjalnie, że oprócz tabletu Asus 600, swoje produkty z Windows RT zaproponują wkrótce firmy Dell, Samsung i Lenovo.

Warto przypomnieć, że Windows RT będzie lekką wersją ekosystemu Windows. System w wersji na tablety dostarczy nowy ekran startowy oraz interfejs użytkownika, jednak nie zapewni dostępu do większości tradycyjnych aplikacji desktopowych. W kontekście wydania systemu Windows RT, potwierdzenie zainteresowania ze strony znanych producentów sprzętu to znakomita wiadomość.

Nie da się ukryć, że konkurencja wśród producentów tabletów korzystających z Windowsa to również dobre wieści dla klientów. Choć na razie trudno wypowiadać się na temat ceny, z pewnością każdy nowy producent “w grze” spowoduje zaostrzenie konkurencji cenowej.

Na razie znane są tylko szczegóły na temat tabletu 600 firmy ASUS. Zostanie on wyposażony w ponad 10-calowy panel, wyświetlacz IPS, procesor czterordzeniowy NVIDIA Tegra 3 z 12-rdzeniowym procesorem graficznym, 8-MP aparatem z tyłu.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *