ASUS Eee Pad oficjalnie

Firma ASUS zaprezentowała dwa modele tabletów. Urządzenie zbudowane w oparciu o procesor Intel Core 2 Duo typu CULV pracujące pod kontrolą Windows 7 będzie dostępne z 12 i 10-calowym ekranem.

ASUS Eee Pad, bo tak brzmi oficjalna nazwa urządzenia trafi na rynek w pierwszym kwartale 2011 roku. 12-calowy model EP121 wyposażony został w procesor Intel Core 2 Duo CULV i oferuje do 10 godzin pracy bez zasilania. Sprzęt może być obsługiwany przy pomocy wirtualnej klawiatury oraz fizycznej w połączeniu ze stacją dokującą. W odróżnieniu od Apple iPad tablet ASUS’a posiada co najmniej jeden port USB oraz obsługuje technologię Adobe Flash. Eee Pad może być używany jako wszechstronny odtwarzacz multimedialny, e-czytnik czy kompaktowy komputer.

Drugi z tabletów to bardziej mobilny 10-calowy model EP101TC z systemem Windows Embedded Compact 7. Jego podstawowym zadaniem jest szybki dostęp do świata Windows oraz usług w chmurze.

Obydwa urządzenia zostaną wprowadzone na rynek w pierwszym kwartale przyszłego roku. ASUS Eee Pad będzie kosztował od 399 do 499 dolarów.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *