AVG wprowadza na rynek pierwszą aplikację antywirusową dla Windows Phone 7

Oddział AVG Mobilation wydał niedawno nowy skaner antywirusowy dla osób posiadających smartfon z systemem Windows Phone 7. Darmowy pakiet oprogramowania security dla WP7 zawiera Safe Search od AVG ze skanerem antywirusowym. Jak napisano w opisie produktu, Free Security Suite zapewni bezpieczeństwo “za pomocą jednego kliknięcia”.

Aplikacja ma za zadanie umożliwić bezpieczne surfowanie po sieci, zabezpieczając telefon przed phishingiem i złośliwym oprogramowaniem oraz ostrzegając przed podejrzanymi stronami internetowymi.

Aplikacja zawiera następujące elementy: File Scanner, który skanuje system w poszukiwaniu wirusów ukrytych w plikach (w muzyce i zdjęciach) i usuwa je; Safe Search, który ocenia stopień bezpieczeństwa na stronach internetowych przed wejściem na nie oraz funkcję Safe Surf, która kontroluje strony internetowe w czasie rzeczywistym i ostrzega użytkownika przed wejściem na strony uznawane za niebezpieczne.

Według specjalistów, darmowy pakiet dla WP7 jest wystarczający dla podstawowej ochrony. Aplikacja waży około 5 MB i można ją pobrać z Marketplace.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *