Ballmer: Windows 7 to duże oszczędności dla firm

Steve Ballmer, prezes Microsoftu podczas londyńskiego spotkania z przedsiębiorstwami stwierdził, że firmy dzięki Windows 7 mogą zaoszczędzić nawet 450zł w ciągu roku na jednym komputerze PC.

Nie wiadomo skąd wzięły się wyliczenia Ballmera jednak twierdzi on, że wszystko dzięki technologiom jakie oferuje Windows 7, a mianowicie zaawansowane oszczędzanie energii, wydajniejsze wykonywanie zadań oraz usprawniona ochrona przed zagrożeniami. Cały sektor biznesowy zyska dzięki wprowadzeniu Windows 7 ponieważ nowy system jest nowoczesny, skuteczny i oszczędny. Wśród brytyjskich firm które zdecydowały się przejść na nową platformę znajdziemy Aston Martin,BAA, BT, Camden Council czy Warwickshire County Council.

Uczestnicy konferencji podczas której prezentowany był Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2 poruszyli również temat słabego przyjęcia Visty. Steve Ballmer stwierdził, że ma nadzieję na lepsze przyjęcie Siódemki w stosunku do swojego poprzednika.

Szef koncernu z Redmond negatywnie ocenił postulaty środowisk biznesowych na temat uproszczenia systemu licencjonowania. Duże zmiany przyniosłyby więcej szkód niż pożytku dlatego Microsoft w najbliższym czasie nie planuje rewolucyjnych reform. Ballmer obiecał za to drobne poprawki wybranych punktów licencjonowania.

Źródło: PC World

3 thoughts on “Ballmer: Windows 7 to duże oszczędności dla firm

  1. Ciekawe jak ten geniusz wpadł na pomysł, że system może zaoszczędzić prąd. To sprawa głównie zasilacza i wykorzystanego sprzętu, a jak znam Microsoft, to nie zawaha się czy dodać kolejną pierdołę po to żeby system był “fajniejszy” i zżerał 2 razy więcej ramu i procka.
    Ja tam korzystam z Linuxa i do Windowsa nie wrócę nigdy choćby mnie błagali na kolanach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *