Będzie Chrome dla Windows 8

Google dołącza do szeregu deweloperów, którzy planują wypuszczenie specjalnej wersji swojej przeglądarki, dedykowanej użytkownikom systemu Windows 8 z interfejsem Metro. Microsoft kontynuuje przyjazną politykę wobec konkurentów na rynku przeglądarek internetowych. Wprawdzie firma wciąż zachwala swojego Internet Explorera, jednak nie odmawia zewnętrznym deweloperom pomocy.

Google potwierdziło, że zamierza wypuścić specjalną wersję Chrome, przygotowaną pod kątem współpracy z interfejsem Metro, zastosowanym w nadchodzącej wersji systemu Windows. Początkowe wydania Chrome dla Metro mają skupiać się na integracji aplikacji z podstawowymi funkcjami i możliwościami oferowanymi przez ten interfejs. Całość ma być jak najlepiej dostosowana do wykorzystywania na urządzeniach z interfejsem dotykowym.

W tej chwili przeglądarka Chrome zalicza najbardziej spektakularne wzrosty liczby użytkowników i szturmem zdobywa rynek. Nie dziwi zatem fakt, że firma chce wszelkimi sposobami utrzymać tę tendencję i nie pozostawać w tyle za konkurencją.

Źródło: TGDaily

One thought on “Będzie Chrome dla Windows 8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *