Bill Gates wyjaśnia dlaczego Windows Mobile przegrał z Androidem

Losy mobilnej wersji systemu Windows z pewności nie są Wam obce. Windows Mobile był kiedyś wskazywany jako oprogramowanie, które realnie mogło zagrozić Androidowi. Nigdy tak się nie stało, a firma Microsoft ostatecznie odpuściła jego dalszy rozwój. Bill Gates uważa, że każdy korzystałby dziś z Windows Mobile, a nie Androida, gdyby nie.. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i śledztwo antymonopolowe.

Bill Gates swoimi przemyśleniami podzielił się w trakcie rozmowy z dziennikarzem New York Times, toczącej się w trakcie transmitowanej w sieci DealBook Conference.

“Nie ma wątpliwości, że pozew antymonopolowy był ciosem dla Microsoftu. Gdyby nie on z pewnością bardziej skupilibyśmy się na stworzeniu mobilnego systemu, dzięki czemu wszyscy korzystalibyśmy dziś z Windows Mobile, a nie Androida”, mówił Gates. “Gdyby nie sprawa antymonopolowa… byliśmy tak blisko upragnionego celu, ale ja byłem zbyt zaaferowany śledztwem. Spieprzyłem to z powodu zwykłego rozproszenia.”

Jako drugą z przyczyn porażki Gates wskazuje fiasko rozmów z firmą Motorola, która mogła pomóc spopularyzować OS wypuszczając go na swoim smartfonie. Prawdopodobnie mowa o Motoroli Droid, która była przebojem w USA i w dużej mierze przyczyniła się do sukcesu systemu Google.

“Spóźniliśmy się o trzy miesiące, by Motorola skorzystała z systemu Windows na swoim telefonie. Cóż, kilkaset miliardów w tą, czy w tamtą stronę”, skonkludował Gates. Odniósł się tym samym do swoich słów sprzed kilku miesięcy, kiedy powiedział, że Microsoftowi przeszło koło nosa ok. 400 miliardów dolarów ze względu na konieczność uznania wyższości Androida.

Cały zapis rozmowy znajdziecie poniżej:

Pomyśleć, że Google kupiło Androida w 2005 roku za cenę “zaledwie” 50 milionów dolarów.

Źródło: YouTube, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *