Błąd w Windows Update mógł powodować automatyczną instalację Windows 10

O podobnych przypadkach pisaliśmy już wcześniej, jednak ten niejako podsumowuje całą sprawę. Forbes informuje, że wiele użytkowników Windows 7 oraz Windows 8 skarżyło się na próbę automatycznej instalacji Windows 10. Ta przebiegała w dwojaki sposób.

U niektórych posiadaczy starszych systemów Dziesiątka wymuszała automatyczną instalację po zrestartowaniu komputera. Wtedy też na ekranie pojawiał się instalator Windows 10, którego na szczęście można było przerwać.

Alternatywnie instalacja mogła być przeprowadzana w tle. W większości sytuacji kończyła się fiaskiem, jednak logi z tego wydarzenia pozostawały. Rekordzista odnotował w historii Windows Update ponad 30 prób instalacji Windows 10 – wszystkie zakończyły się niepowodzeniem.

W związku z powyższym redaktorzy Forbesa postanowili skontaktować się z Microsoftem, by wyjaśnić tę sprawę. W odpowiedzi otrzymali informację, iż cała sytuacja była spowodowana błędem w Windows Update, który mógł aktywować automatyczną instalację. Która dokładnie aktualizacja to powodowała? Tego Microsoft nie zdradza.

Wiemy jednak, że błąd został naprawiony, a użytkownicy Windows 7 i Windows 8 nie powinni być już nękani automatyczną instalacją Windows 10. Potwierdzają to posiadacze komputerów, na których wcześniej usterka ta występowała.

Źródło: Forbes via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *