Boot Camp 3.1 wspiera Windows 7

Firma Apple wprowadziła pełną obsługę Windows 7 na swoich komputerach. Wszystko za sprawą wydanego właśnie narzędzia Boot Camp w wersji 3.1.

Pierwotnie zakładano, że oprogramowanie pojawi się pod koniec 2009 roku jednak Apple udostępniło je z lekkim opóźnieniem. Boot Camp zawiera pakiet sterowników które umożliwiają uruchamianie komponentów komputerów sprzętowych Mac pod Windows 7 (Home Premium, Professional i Ultimate). Ponadto uaktualnienie rozwiązuje problemy z gładzikiem Apple i problem z czerwoną diodą portu audio cyfrowego na komputerach przenośnych (dioda nie gasła, gdy port nie był używany), a także zapewnia zgodność z klawiaturą bezprzewodową Apple i myszą Apple Magic Mouse.

Boot Camp w wersji 3.1 dostępny jest na platformy 32 i 64-bitowe. Oprogramowanie dostępne jest do pobrania ze strony pomocy technicznej Apple.

Na stronach Apple dostępne jest również narzędzie Boot Camp Utility for Windows 7 Upgrade. Przeznaczone jest ono dla użytkowników którzy chcą dokonać aktualizacji z Visty do Siódemki na komputerach Macintosh.

Źródło: Apple

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *