Cele Microsoftu odnośnie Windows 7

Na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie Vista.Blorge.com, dowiadujemy się, że Mary Jo Foley dotarła do notatki służbowej, w której znalazły się wytyczne związane z Windows 7 oraz Windows Live. Jak już wcześniej pisaliśmy w artykule pt. Windows 7 nie tak szybko…, finalna wersja Sevena ma pojawić się 3 lata po udostępnieniu wersji konsumenckiej systemu Windows Vista. Zatem rok 2010 jest na daną chwilę najbardziej prawdopodobną datą premiery Windows 7.

Zmiany oraz nowości jakich można się spodziewać w Windows Live

– Łatwe logowanie oraz konfiguracja dla użytkowników systemu Windows, szczególnie Windows vista. Gigant z Redmond chce, aby użytkownicy mieli możliwość dostępu do swojego konta (Live), poprzez wprowadzenie tylko nazwy i hasła użytkownika (optymalizacja współpracy Windows Live z systemem Windows).

– Microsoft chce, aby Windows Live kierował ruch do różnych lokalizacji wewnątrz sieci Microsoft (np. Live przekieruje w miarę możliwości do MSNa, Wyszukiwarki Live, czy chociażby do odpowiednich reklamodawców, czyt. preferowanych przez firmę Billa Gates).

– Użytkownicy Windows Mobile będą mieli większe możliwości związane z “platformą” Live. Poprawiona ma zostać współpraca z urządzeniami klasy PC, jak również funkcjonalność tzw. Live ID. Ulepszony ma zostać system reklamy w danej klasie urządzeń. Idąc dalej; zmianie na lepsze ma ulec praca systemu Windows Mobile na urządzeniach mobilnych. Gigant z Redmond zapowiada również zacieśnienie współpracy z producentami mobilnego sprzętu.

– Microsoft chce, aby Live stało się społeczną platformą, służącą do szeroko pojętej komunikacji między przyjaciółmi oraz rodziną. Korporacja “widzi” tym samym Live’a jako zorientowane społecznie środowisko.

Zmiany oraz nowości jakich można się spodziewać w Windows 7

– Gigantowi z Redmond zależy na wprowadzeniu interfejsu, który będzie wizualnie oraz wydajnościowo lepszy od poprzednika.

– Windows 7 będzie zawierał elementy sygnatur w tematach systemu operacyjnego oraz w platformie Live

– Microsoft myśli o wprowadzeniu lepszej integracji systemu zarządzania oknami

– Windows 7 będzie skierowany w stronę implementacji obsługi wysokiej rozdzielczości – high-DPI

– Microsoft chce polepszyć zarządzanie ustawieniami oraz bezpieczeństwo pulpitu

Źródło: Vista.Blorge.com, OSnews.pl

Autor: Marek Lubas

7 thoughts on “Cele Microsoftu odnośnie Windows 7

  1. Win 7…. Czyli kolejne łatki, ulepszenia i inne by to działało poprawnie. Jeśli to wyjdzie w 2011 to dopiero w 2015 będzie sprawne po zainstalowaniu wszystkich Service Packów…

  2. moim zdaniem firma microsoft zaszypko decyduje się na nowy produkt z drugiej zaś strony narazie niewiadomo czy seven bendzie odpowiadal nowym nabywcom i czy sprawdzi się jako niezawodny system moim zdaniem jak dotej pory najlepszy był i jest xp

  3. windows 7 może być całkiem łakomym kąskiem zawdzięcza to swojej nowej modularnej budowie co w rodzinie windowsów będzie nowością i jeżeli nic nie spieprzą to może być pierwszy udany produkt od microsoftu…

  4. Ja osobiście nie korzystam z Live. Ale nie podoba mi się ta integracja z systemem. Większość moich znajomych nie korzysta z Live. Microsoft chyba próbuje na siłę wepchać użytkownikom swoje usługi… Czekam na nastepne nowości i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *