Ceny Windowsa 10 pójdą w dół? Dzięki Google!

Windows 10

Do sieci trafiły informacje na temat tego, iż Microsoft będzie chciał w najbliższym czasie obniżyć cenę Windows 10 w wersji OEM, który przeznaczony jest dla partnerów biznesowych giganta z Redmond. Od 1 marca laptopy z “dziesiątką” mają być więc tańsze – wszystko to, aby wygrać z Chromebookami od Google.

Chromebooki stały się jeszcze bardziej popularne po tym, kiedy Google zdecydowało się zintegrować komputerowy system z Androidem. Od teraz na notebookach można korzystać również z aplikacji prosto ze Sklepu Play. Obniżenie cen Windowsa ma dotyczyć sprzętów z ekranem o przekątnej do 14,1-cala. Chodzi tu oczywiście o mobilne rozwiązania, które jesteśmy w stanie wykorzystać bez problemu w podróży.

Nie wiadomo dokładnie, ile będzie kosztować Windows 10 w wersji OEM, jednak zmiany mają być dość poważne – to wszystko jednak nie do końca potwierdzona informacja, tak więc warto przymknąć na nią oko. Z drugiej strony zmniejszenie ceny za system operacyjny powinno znacząco przyczynić się do obniżenia finalnej ceny za notebooka w sklepie.

Na pierwsze konkrety jeszcze jednak poczekamy.

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *