Cortana niedługo przemówi po polsku

Cortana to jedna z największych nowości systemu Windows Phone 8.1. Niestety wirtualna asystentka nie porozumiewa się w języku polskim, przez co jej przydatność dla rodzimych użytkowników jest znikoma. Już niedługo może się to jednak zmienić.

Jak informuje Sylwester Sałek powiązany z Microsoftem, amerykański gigant przygotowuje już kolejną aktualizację systemu – GDR2. Ta ma się pojawić już 8 października 2014 roku w wersji dla deweloperów. Aktualnie nie wiadomo, kiedy zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom.

Nie data premiery jest jednak najważniejsza. Jak podaje Sałek na swoim Twitterze, wspomniana aktualizacja przyniesie obsługę Cortany w języku polskim. Oznacza to, że wirtualna asystentka będzie rozumieć nasz język i wykonywać zadane jej komendy.

Wersja testowa z pewnością będzie posiadała ograniczone możliwości, a na pełną wersję przyjdzie nam poczekać do 2015 roku. Microsoft zyska jednak potężną kartę przetargową, oddając w ręce Polaków w pełni działającego i zlokalizowanego wirtualnego asystenta.

Oprócz polskiej Cortany, GDR2 przyniesie również możliwość wyboru domyślnej aplikacji SMS. Pojawi się także grupowanie aplikacji i obsługa menedżera plików przez zewnętrzne programy.

Źródło: wpworld.pl, Twitter, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *