Cortana na Xbox One wraz z premierą Anniversary Update

cortana_xbox_one

Microsoft już jakiś czas temu zapowiedział dużą aktualizację dla systemu Windows 10 o nazwie Anniversary Update. Z racji, iż Xbox One też jest urządzeniem napędzanym przez Dziesiątkę, nowości nie ominą konsoli z Redmond.

Jedną z największych zmian będzie implementacja Cortany. Polscy gracze będą musieli włączyć język angielski, by móc korzystać z wirtualnej asystentki.

Cortana ma pomagać w bezdotykowym włączaniu niektórych funkcji. Asystentka przejmie wszystkie komendy, które dotychczas można było wypowiadać do konsoli.

Użytkownik będzie np. mógł w szybki sposób włączyć wybraną grę, wymieniając jej nazwę. Jeżeli na liście znajdzie się kilka pozycji z serii, Cortana zapyta, którą dokładnie włączyć. Nie trzeba zatem wymieniać dokładnej nazwy – rozumiany będzie kontekst.

Cortana może także wykonywać kilka czynności jednocześnie. Przykładowo wypowiedzenie frazy „Zaproś Terry’ego do grupy” sprawi, że asystentka stworzy grupę, a następnie wyśle zaproszenie wskazanemu użytkownikowi.

Po zalogowaniu się na konto Microsoftu Cortana będzie mogła zsynchronizować wszystkie notatki i zadania, które zapamiętaliśmy na innych urządzeniach. Będzie też możliwość wyszukiwania informacji w internecie – wszystko za pomocą komend głosowych.

cortana xbox one

Microsoft przemodelował także nieco interfejs, by łatwiej nawigować po menu. Usprawniono między innymi odnajdywanie posiadanych gier w bibliotece. Jest też panel prezentujący listę ostatnich zakupów.

Nierozłącznym punktem Anniversary Update będzie wprowadzenie uniwersalnych aplikacji. Dzięki temu deweloperzy będą mogli tworzyć programy, które będą kompatybilne zarówno z komputerami, tabletami i smartfonami, a także konsolami Xbox One jednocześnie.

Poprawi się też współpraca pomiędzy PC, a konsolą. Wideo nagrane za pomocą Xbox One będzie można w prosty sposób pobrać na komputer z Windows 10, by następnie dokonać edycji w wybranym przez siebie programie.

Premiery Anniversary Update możemy się spodziewać w okresie letnim.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *