[Creators Update] Pobieranie niektórych aktualizacji na połączeniu mobilnym?

Windows update, Windows 10

Windows 10 posiada możliwość określenia, za pomocą jakiej sieci łączymy się z internetem. W przypadku internetu mobilnego o ograniczonym pakiecie system nie pobiera aktualizacji i odkłada je na później, gdy będziemy mieć dostęp do nielimitowanego połączenia.

To ma się jednak zmienić. Wraz z premierą aktualizacji Creators Update Microsoft powróci do wymuszania niektórych aktualizacji, nawet jeżeli korzystamy z sieci oznaczonej jako limitowana.

W najnowszej wersji testowej Windows 10 pojawił się zapis, który informuje, że Microsoft zastrzega sobie możliwość pobierania i instalowania aktualizacji na połączeniu mobilnym, jeżeli te są „niezbędne do poprawnego funkcjonowania systemu Windows”.

Zdanie to oznacza, że Microsoft będzie w niektórych przypadkach ignorować preferencje użytkownika, narażając go na dodatkowe koszty wynikające z pobrania zbyt dużej ilości danych. Firma zapewnia jednak, że nie będzie korzystać z tej funkcji do publikowania dużych aktualizacji i ograniczy się do łatek oznaczonych jako krytyczne.

Źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *