Czat Facebooka w Windows Live Messenger

Wczoraj Polska dołączyła do grupy 13 państw, w których użytkownicy komunikatora Windows Live Messenger mogą prowadzić rozmowy z zaprzyjaźnionymi osobami, które w tym samym czasie wykorzystywały czat na serwisie Facebook. Integracja czatów jest kolejnym, po wprowadzonej we wrześniu 2010 roku możliwości łączenia kont Windows Live i Facebook, elementem ułatwiającym użytkownikom obu serwisów być w kontakcie ze swoimi znajomymi, przyjaciółmi oraz rodzinami.

Integracja jest dziecinnie prosta dla użytkowników poczty Hotmail i osób posiadających konto Windows Live ID. Można ją przeprowadzić na stronie głównej Windows Live w zakładce “Połącz usługi” lub bezpośrednio w ustawieniach komunikatora Windows Live Messenger. “Windows Live staje się uniwersalną platformą do komunikacji ze znajomymi z różnych serwisów za pośrednictwem jednego, przyjaznego miejsca. Nie musimy już logować się jednocześnie do różnych usług. Wystarczy zrobić to raz w Windows Live, aby można było aktywnie uczestniczyć w życiu społecznościowym,” – powiedział Michał Kostrzewa z polskiego oddziału firmy Microsoft.

Usługi skupione wokół poczty Hotmail, w tym komunikator Messenger, Galeria Fotografii, Movie Maker, Office Web Apps, wirtualny dysk SkyDrive, pozwalają na swobodne komunikowanie ze znajomymi z całego świata, w całej sieci. Dzięki możliwości integracji wielu serwisów, możesz nie tylko połączyć swoje konto w Windows Live z Facebook czy LinkedIn, ale także korzystać z innych usług, takich jak np. Flickr czy WordPress, bez potrzeby wychodzenia ze swojej skrzynki pocztowej Hotmail.

Źródło: Microsoft

3 thoughts on “Czat Facebooka w Windows Live Messenger

  1. Niestety, u mnie to jeszcze nie działa. Usługi wraz ze wszystkimi pozwoleniami połączyły się bez najmniejszego ale. Problem pojawia się, gdy próbuję zaimportować kontakty z Facebooku do Messengera.

    Daję Messenger -> Dodaj znajomych -> Dodaj osoby z innych usług (Facebook) -> klikam logo Facebook -> Udostępniam swoje kontakty usłudze Windows Live -> otrzymuję komunikat “Nie masz żadnych kontaktów, które można dodać. Albo wszystkie zostały już zaproszone, albo nie masz żadnych kontaktów.”

    Oczywiście nie wysyłałem przedtem żadnych zaproszeń:/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *