Czat Skype dostępny w aplikacjach Office Online

Webowa wersja pakietu Office nie jest tak popularna jak dokumenty Google jednak Microsoft robi wszystko aby przyciągnąć nowych użytkowników do swojej usługi. Funkcjonalność, którą właśnie wprowadzono może okazać się niezwykle przydatna podczas tworzenia dokumentów ze współpracownikami.

Czat w dokumentach Google dostępny jest już od dłuższego czasu. Podobne rozwiązanie postanowił wprowadzić Microsoft korzystając z niezwykle popularnego komunikatora Skype. Podczas tworzenia dokumentów użytkownicy mają możliwość komunikacji ze współpracownikami właśnie za pośrednictwem czatu Skype.

Aby rozpocząć rozmowę wystarczy kliknąć w przycisk “Chat” znajdujący się w prawym, górnym rogu ekranu. Rozmowa wyświetlana jest na pasku bocznym dzięki czemu można wygodnie omawiać zmiany w tworzonym dokumencie.

Czat powinien pojawić się w aplikacjach internetowych Word i PowerPoint w ciągu najbliższych tygodni. Nie wiadomo kiedy będzie dostępny dla aplikacji Excel i OneNote. Warto dodać, że rozmowy z webowego pakietu Office zapisane będą w historii Skype dzięki czemu nie będzie przeszkód aby kontynuować konwersację poprzez aplikację na komputerze czy w smartfonie.

Office Online to bezpłatna wersja pakietu Office, którą dostępna jest przez przeglądarkę internetową. Do dyspozycji są aplikacje Word Online, Excel Online, PowerPoint Online oraz OneNote Online, które posiadają podstawowe funkcje. Usługa dostępna jest pod adresem Office.com.

Źródło: Office Blog

One thought on “Czat Skype dostępny w aplikacjach Office Online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *