Czy Microsoft powróci na rynek urządzeń mobilnych?

Windows 10 Mobile

Microsoft po serii niezrozumiałych oraz nieco dziwnych decyzji przestał interesować się rynkiem urządzeń mobilnych. Okazuje się, iż amerykańska firma może szykować się jednak do powrotu. Według jednego z obserwatorów, wspomniany producent ma obecnie pracować nad nowym, wysokiej jakości smartfonem.

Informacje te pochodzą bezpośrednio od Brada Adamsa – wieloletniego obserwatora oraz analityka poczynań Microsoftu. Według Adamsa, w Redmond pracuje się obecnie nad smartfonem, który do działania będzie wykorzystywał system Windows 10 Mobile. Same prace mają być już w zaawansowanym stadium i na pewno nie jest to początkowa faza rozwoju urządzenia.

Tego typu doniesienia byłyby ciekawe ze względu na to, iż Microsoft po raz kolejny próbowałby odświeżyć swoją strategię przeznaczoną dla rynku mobilnego. Firma robiła tak już w przeszłości – niestety z marnym skutkiem.

Na ten moment nie wiadomo nic więcej poza tym, iż nowe urządzenie amerykańskiego producenta ma należeć do segmentu premium oraz na pewno będzie drogie w dniu premiery.

Zapewne więcej szczegółów na temat powrotu Microsoftu poznamy wraz z czasem.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *