Czy Minecraft doczeka się trybu rozszerzonej rzeczywistości?

Minecraft AR

Minecraft to produkcja, która już od lat łączy miliony młodszych i starszych graczy na całym świecie. Ukazała się ona praktycznie na większości współczesnych platform, a jej popularność od momentu premiery, prawie że nie ulega zmianie. Microsoft chce oczywiście ten fakt jak najlepiej wykorzystać, czego dowodem może być zapowiedź nowego projektu dotyczącego tego sześciennego uniwersum.

Wczoraj rozpoczęło się wydarzenie Build 2019, na którym firma prezentuje nadchodzące technologiczne nowinki. Jedną z nich jest mały przedsmak nadchodzącej gry Minecraft na urządzenia mobilne wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość. Na ukazanym materiale możemy zobaczyć dyrektora kreatywnego Minecrafta (Saxx Persson) siedzącego na ławce przed Washington Convention Center, gdzie trwa właśnie wspomniana konferencja giganta. 

Odchodząc zostawił telefon, a przechodzień, który go znalazł, zobaczył włączonego Minecrafta w trybie AR. Nie jest oczywiście do końca pewne z czym tak naprawdę mamy tutaj do czynienia, ale wszystko wskazuje na to, że Microsoft pracuje nad nową grą wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość.

Nie wiadomo czy produkcja będzie działać na podobnych zasadach, co chociażby Pokemon Go, lecz nie da się ukryć, że miło by było zobaczyć na rynku kolejną grę wykorzystującą potencjał technologii AR. Wszystkiego dowiemy się już 17 maja – wtedy bowiem Microsoft ma oficjalnie przedstawić szczegóły projektu.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *