Czy za pakiet Microsoft Office będziemy musieli więcej zapłacić?

Microsoft Office

Mimo wielu darmowych alternatyw, pakiet biurowy Microsoft Office to zestaw programów, bez których wielu nie wyobraża sobie sprawnej pracy z komputerem. To jedna z najbardziej dochodowych gałęzi działalności jeśli chodzi o Microsoft i nie dziwi fakt, że każde wahania cen wzbudzają spore zainteresowanie. Tak jest także i tym razem, choć wieści nie będą najprzyjemniejsze dla klientów.

Microsoft ogłosił, że ceny pakietu Office od 1 października 2018 zostaną zwiększone – choć wydawałoby się, że 10% (a taka będzie podwyżka) to niezbyt wiele, to warto popatrzeć na to, co oznacza to w praktyce. Nowe ceny będą obowiązywać w przypadku następujących produktów: Microsoft Office, Windows Server 2019, Exchange, SharePoint Server i Project Server, więc wzrost ceny obejmie także rozwiązania dedykowane serwerom.

I tak oto w Stanach ceny pakietu Office Home & Business pójdą w górę z 229 na 249 dolarów. Oczywiście to ceny sugerowane, więc niektórzy sprzedawcy mogą zaoferować trochę niższe ceny, ale i tak wzrosty są raczej nieuniknione.

Zmiany w kwotach mają na celu przede wszystkim zachęcenie użytkowników do przejścia na model subskrypcji – cena pakietu Office 365 pozostanie bowiem niezmieniona, więc wydaje się, że lepszym wyborem będzie skorzystanie z tej formy pakietu Office. Jednocześnie warto wspomnieć, że ostatnia podwyżka odbyła się w roku 2010, więc i tak Microsoft dość długo wzbraniał się przed tym ruchem.

Nie wiadomo jeszcze, czy zmiany cen dotkną także polskich odbiorców, ale można się spodziewać, że także i do nas dotrze fala wzrostów.

źródło: techspot via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *