Czym Windows Phone 7.8 będzie się różnił od wersji 8.0?

Jedna z rosyjskich stron internetowych, zajmujących się tematyką systemu Windows Phone, opublikowała tabelę pokazującą różnice pomiędzy dwoma nadchodzącymi wydaniami: Windows Phone 7.8 i wersją 8.0. Jeżeli wyciek ten okaże się prawdziwy, będzie to oznaczać, że użytkownicy mobilnego systemu Microsoftu raczej nie będą zadowoleni…

Pod koniec czerwca poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat Windows Phone 8. Na konferencji Windows Phone Summit zaprezentowano kilka nadchodzących funkcji oraz zapowiedziano, że obecne na rynku urządzenia otrzymają jedynie aktualizację do Windows Phone w wersji 7.8. Ma ona wnosić ze sobą głównie zupełnie nowy ekran startowy. Mimo braku konkretnych informacji, użytkownicy mieli nadzieję, że na tym Microsoft nie poprzestanie.

Według tabeli porównawczej, opublikowanej na jednej z rosyjskich stron internetowych, w Windows Phone 7.8 nie znajdziemy nowej wersji przeglądarki Internet Explorer oraz nie skorzystamy ze Skype’a zintegrowanego z systemem operacyjnym. Ponadto wersja ta odznaczać się będzie sporymi ograniczeniami w niektórych nowych funkcjach systemu.

Takie postępowanie Microsoftu na pewno nie spodoba się użytkownikom, szczególnie tym, którzy zakupili telefon z WP7 w ostatnich miesiącach. Taka wizja aktualizacji nie wpłynie również pozytywnie na sprzedaż topowych modeli telefonów z systemem Microsoftu. Bo kto chciałby wydawać duże pieniądze na urządzenie, które za 4 miesiące nie otrzyma aktualizacji do najnowsze wersji systemu?

wp7 do 8 porownanie

Źródło: phonearena, WP7Forum.ru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *