Do grona producentów telefonów na Windows Phone 8 dołącza nowy gracz

Windows Phone 8 nie jest zbyt popularnym systemem operacyjnym wśród producentów telefonów. Aktualnie wiodącą firmą jest Nokia, choć swoje pojedyncze urządzenia posiadają również takie marki, jak HTC, Huawei i Samsung. W najbliższym czasie do tego ekskluzywnego grona dołączy dość duży graczy, którego prawdopodobnie nie kojarzycie.

Mowa tu o indyjskim Micromaxie. Firma ta aktualnie dominuje duży rynek smartfonów w Indiach, posiadając szeroki asortyment urządzeń działających w oparciu o Androida. W miarę dobra specyfikacja techniczna idzie tu w parze z agresywną polityką cenową, która nastawiona jest przede wszystkim na dużą sprzedaż.

Dla przykładu, Micromax wypuścił w tym tygodniu nowy smartfon napędzany przez Androida, którego specyfikacja wygląda następująco: 5-calowy wyświetlacz IPS z Gorilla Glass działający w rozdzielczości HD 1280 x 720, czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, 1GB pamięci RAM, bateria o pojemności 2000 mAh – a wszystko to zamknięte w aluminiowej obudowie. Cena? 295 dolarów, co czyni ten telefon bardzo atrakcyjnym kąskiem.

Indyjski producent zapowiedział, że pragnie rozszerzyć swoją działalność na zagraniczne rynki – także w aspekcie telefonów napędzanych przez Windows Phone 8. Możemy się zatem spodziewać, że wyważone urządzenia z systemem Microsoftu pojawią się jako odpowiedź na szeroką linię smartfonów Nokii.

Dla nas – konsumentów, jest to świetna wiadomość. Niestety nie wiadomo, kiedy i na jakich rynkach pojawią się smartfony Micromaxu napędzane przez Windows Phone 8. Biorąc jednak pod uwagę aktualną ofertę indyjskiego producenta, jest na co czekać.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *