Do systemu Windows 10 zalogujesz się dzięki sensorowi, który odczyta układ żył dłoni?

Fujitsu PalmSecure

Ostatnio Microsoft przyznał, że tradycyjne hasła nie stanowią już dobrego zabezpieczenia danych przed atakami cyberprzestępców i powinniśmy z nich zrezygnować na rzecz bardziej wymagającego systemu weryfikacji.

Gigant z Redmont promuje korzystanie z systemów biometrycznych, takich jak Windows Hello, które opierają się na systemie rozpoznawania twarzy czy skanowanie odcisków palca. To jednak nie wszystko, bo firma przy współpracy z Fujitsu przedstawiła nową technologię, która ma na celu “zrobić z użytkownika hasło”. Rozwiązanie nazywa się PalmSecure i pozwala na logowanie się do komputera z systemem Windows 10 za pomocą specjalnego sensora, który skanuje i odczytuje układ żył naszej dłoni.

Fujitsu Enabling
PalmSecure / Fujitsu

Według zapewnień twórców, system ten jest szybki i niezawodny. Akira Yonenaga z Fujitsu podkreśla, że technologia ta zapewnia większe bezpieczeństwo, ponieważ mapa żył pod naszą skórą jest bardzo złożona i wyjątkowa dla każdej osoby, zupełnie jak odciski palców. Dodatkowo system ten jest bezdotykowy, co sprawia, że jest higieniczny i bezinwazyjny co dla dużej ilość użytkowników jest dużą zaletą.

Sensory skanujące dłoń dostępne są już w biznesowych notebookach Fujitsu z systemem Windows 10 Pro.

Źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *