Dropbox dla konsoli Xbox One został wydany

Dropbox
Posiadacze konsoli Xbox One od teraz mogą korzystać z możliwości, jakie oferuje popularna aplikacja Dropbox. Dzięki wykorzystaniu konsoli, pliki zgromadzone w chmurze wyświetlimy bezpośrednio na ekranie naszego telewizora. Zabieg ten z pewnością przyczyni się do powiększenia zasięgu programu o kolejną, bardzo obszerną grupę użytkowników.

Pod względem funkcjonalności wersja Dropbox na Xbox One niezbyt mocno odbiega od aplikacji zaprojektowanych z myślą o komputerach czy smartfonach. Oczywiście, deweloperzy zadbali o dostosowanie systemu nawigacji do pełnej obsługi przy pomocy pilota lub pada.

Standardowo będzie można przesyłać do chmury nowe pliki, komentować je oraz udostępniać znajomym. Producent wzbogacił ponadto swój program o funkcję streamingu, której próżno szukać w pozostałych wersjach Dropboxa.

Wyświetlane zdjęcia oraz filmy będą pobierane bezpośrednio z sieci, oszczędzając tym samym miejsce na dysku twardym konsoli. Warto dodać, że nadal będzie dostępna możliwość pobierania plików na dysk.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *