Duke, czyli kontroler dołączany do pierwszego Xboksa powróci na rynek

Duke gamepad

Nie da się ukryć, że kolejne konsole Microsoftu miały szczęście do dobrych kontrolerów. Choć prym w tej kategorii wiedzie pad dołączony do Xboksa 360, to wielu graczy z rozrzewnieniem wspomina Duke’a, czyli kontroler dołączony do pierwszego Xboksa.

Jeśli należycie do grupy fanów tego drugiego kontrolera, to już wkrótce będziecie mogli skorzystać z jego możliwości i wygody obsługi. Microsoft zezwolił bowiem na wznowienie produkcji klasycznego pada do Xboksa. Seamus Blackley – jeden z projektantów stojących za stworzeniem tego właśnie pada – poinformował, że już wkrótce nowy Duke trafi do sprzedaży.

Jego cena będzie wynosić dokładnie 69,99 dolarów, a pad doczeka się niewielkich usprawnień. Sprzęt będzie nieco lżejszy oraz zostanie wyposażony w bumpery – ponadto na jego froncie znajdziemy wyświetlacz OLED, na którym prezentowana będzie animacja logo pierwszego Xboksa. Kontroler będzie współpracować zarówno z Xboksem One jak i z pecetami i niestety zabraknie łączności bezprzewodowej. Dla fanów pierwszego Xboksa to niewątpliwa gratka.

źródło: twitter via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *