Duża aktualizacja konsoli Xbox One zbliża się wielkimi krokami

Microsoft już jakiś czas temu zapowiadał dużą aktualizację swojej konsoli, która przyniesie ze sobą system Windows 10. Dzięki niemu użytkownicy Xbox One otrzymają wiele interesujących funkcji. Nowy interfejs został zaprojektowany w taki sposób, by był szybki i intuicyjny w obsłudze. Jest on przystosowany do obsługi za pomocą gamepada, a w mniejszym stopniu skupia się na kamerce Kinect.

Microsoft zapowiedział właśnie na swoim Twitterze, że aktualizacja pojawi się dla wszystkich użytkowników już 12 listopada, czyli za nieco ponad dwa tygodnie. Wtedy też posiadacze Xbox One skorzystają z rozbudowanych funkcji społecznościowych i większej integracji pomiędzy konsolą, a komputerami z Windows 10.

Warto zaznaczyć, że wraz z nową wersją systemu pojawi się wsteczna kompatybilność. Gracze będą zatem mogli uruchamiać gry stworzone z myślą o Xbox 360. Początkowo lista obsługiwanych tytułów będzie ograniczona, jednak w następnych miesiącach będzie rozszerzana o kolejne tytuły.

W 2016 roku Microsoft planuje również dodać swoją wirtualną asystentkę Cortanę do Xbox One. Użytkownicy zapisani do programu testowego będą mogli ją sprawdzić już pod koniec tego roku.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *