Pierwsza duża aktualizacja Windows 10 dostępna

Threshold 2, czyli pierwsza duża aktualizacja dla Windows 10, jest już oficjalnie dostępna.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, Microsoft rozpoczął udostępnianie najnowszej aktualizacji systemu Windows 10. Jest to pierwsze duże uaktualnienie od momentu premiery, które przynosi kilka interesujących nowości.

Microsoft wyjaśnia, że zmian jest sporo. Poprawiono między innymi wydajność. Windows 10 po najnowszej aktualizacji uruchamia się o około 30% szybciej od Windows 7. Usprawnieniu uległa także Cortana, która potrafi teraz rozpoznawać odręczne pismo wprowadzone za pomocą rysika (dotyczy ekranów dotykowych). Niestety wirtualna asystentka wciąż jest niedostępna na terenie naszego kraju i nie zanosi się na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Zaktualizowane zostały także aplikacje. Microsoft Edge otrzymał usprawnienia w zakresie wydajności i bezpieczeństwa. Programiści dodali m.in. podgląd otworzonej karty. Wystarczy najechać na nią kursorem, by szybko podejrzeć jej zawartość. Pojawiła się także synchronizacja ulubionych elementów i listy czytania pomiędzy wszystkimi urządzeniami z Windows 10. Odświeżono również takie aplikacje, jak Poczta, Kalendarz, Zdjęcia, Groove, Xbox, Sklep, OneNote czy Pasjans.

 

Podgląd otwartych kart w Microsoft Edge
Podgląd otwartych kart w Microsoft Edge

Najnowsza aktualizacja przyniosła także integrację z komunikatorem Skype. Obecnie jest ona dostępna w formie kilku aplikacji testowych. Jedna z nich skupia się na rozmowach wideo, druga natomiast na wiadomościach tekstowych. Co ciekawe, wiadomości pojawiają się w centrum powiadomień w prawym dolnym rogu i z tego miejsca możemy szybko na nie odpowiedzieć, nie przechodząc do głównej aplikacji.

 

Lepsza integracja z komunikatorem Skype
Lepsza integracja z komunikatorem Skype

Jeżeli posiadamy smartfon z testową wersją Windows 10 i zalogujemy się do tego samego konta Microsoftu, w desktopowym systemie będą wyświetlane wszystkie powiadomienia z urządzenia mobilnego.

Z drobniejszych zmian warto również wymienić możliwość zmiany koloru belki tytułowej okna eksploratora oraz nieco odmieniony wygląd menu kontekstowego.

 

Nowe menu kontekstowe
Nowe menu kontekstowe

Najnowsza aktualizacja Windows 10 jest pobierana za pomocą Windows Update. Microsoft udostępnia ją stopniowo nowym użytkownikom, dlatego też jej dokładna dostępność może się różnić w zależności od posiadanego urządzenia.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *